Mateusz Smurzyński stanął na najniższym stopniu podium podczas III Grand Prix Województwa Młodzików i Kadetów, które w minioną sobotę rozegrane zostało w Jezioranach. Piąte miejsce wywalczył Igor Paździorko.

W drodze po brąz III Grand Prix Województwa Smurzyński pokonał m.in. dwukrotnie Adama Stachowiaka, obecnie jednego z najlepszych żaków w Polsce i zarazem czołowego zawodnika Warmii i Mazur w kategorii młodzików i kadetów. W trakcie sobotnich zawodów doszło też do „ostródzkiego” starcia pomiędzy Smurzyńskim a Paździorko. Lepszy okazał się popularny „Smurzyk”, który wygrał ze swoim o rok starszym kolegą 3:2.

W czołowej „piątce” uplasował się Igor Paździorko, który pierwotnie dotarł do półfinału, jednak przegrał w nim z Kryspinem Stolarczykiem 0:3, a drugiej porażki doznał z Mateuszem Smurzyńskim. W turnieju wystąpiło łącznie siedmiu zawodników Energi-Morlin Ostróda. Oprócz dwójki kadetów, w kategorii młodzików wystąpili także Kajetan Tyszkowski, Michał Orłowski, Norbert Łęt, Antoni Sadowski i Filip Michałkiewicz.

Miejsca zawodników Ostródzianki w III Grand Prix Województwa:

Kat.Młodzik: 13-16. Kajetan Tyszkowski, 13-16. Filip Michałkiewicz, 17-20. Norbert Łęt, 17-20. Antoni Sadowski, 17-20. Michał Orłowski

Kat, Kadet: 3. Mateusz Smurzyński, 5. Igor Paździorko

Źródlo: ostrodzianka.pl