A A+ A++

Wgłębiając się w sprawę aplikacji Pinduoduo, okazało się, że choć twórcy promowali ją jako bezpieczną platformę e-commerce, faktycznie nie była ona tak bezpieczna, jak się początkowo wydawało. W oprogramowaniu aplikacji znaleziono malware, który miał zdolność szpiegowania użytkowników. W wyniku tego zagrożenia, aplikacja uzyskiwała dostęp do danych takich jak historia połączeń czy kontakty użytkowników.

Fot. Pixabay

Media specjalizujące się w nowych technologiach doniosły, że aplikacja Pinduoduo, ciesząca się popularnością i została pobrana ponad 800 milionów razy, zawierała złośliwe oprogramowanie szpiegujące. Informacja ta pojawiła się po tym, jak Google zdecydowało się zablokować możliwość pobrania tej chińskiej platformy e-commerce.

Aplikacja Pinduoduo została usunięta ze sklepu Google Play, a użytkowników, którzy mieli już ją zainstalowaną, poinformowano o potencjalnym zagrożeniu i zalecono jej usunięcie.

Ed Fernandez, rzecznik Google, potwierdził informacje o czasowym zablokowaniu aplikacji Pinduoduo i dodał, że odkryto złośliwe oprogramowanie dzięki systemowi zabezpieczającemu Play Protect. Według najnowszych informacji, chińska aplikacja miała możliwość modyfikowania ustawień dotyczących wyświetlania reklam oraz powiadomień innych zainstalowanych programów na urządzeniach użytkowników.

Malware (złośliwe oprogramowanie) to ogólny termin odnoszący się do wszelkiego rodzaju szkodliwych programów lub kodu komputerowego, które zostały zaprojektowane w celu naruszenia bezpieczeństwa, szpiegostwa, kradzieży danych, uszkodzenia systemu lub innych niepożądanych działań na komputerze, smartfonie, sieci lub innym urządzeniu.

Malware może przybierać różne formy, takie jak wirusy, robaki, trojany, ransomware, keyloggery itp. Działają one często bez wiedzy i zgody użytkownika, infiltrując system i podejmując niepożądane akcje, które mogą powodować straty finansowe, utratę prywatności lub zakłócenie normalnego funkcjonowania urządzenia. Ochrona przed malware jest istotna, dlatego zaleca się stosowanie oprogramowania antywirusowego, regularne aktualizacje systemów operacyjnych i ostrożność podczas pobierania plików lub otwierania podejrzanych linków.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicjant uratował 11-dniowe dziecko
Następny artykułE-faktury ustrukturyzowane – kiedy i jak przygotować się do przejścia na KSeF?