A A+ A++

Mass Effect: Edycja legendarna jest obecnie dostępna na Steamie w rekordowo niskiej cenie. 3 gry i ponad 40 DLC zapewnią z górą 100 godzin zabawy.

Źródło fot. Electronic Arts.

i

Trylogia Mass Effect bez wątpienia należy do jednych z najlepszych gier RPG. Jej odświeżona wersja była potrzebna z wielu względów, zwłaszcza w przypadku nieco trącącej już myszką „jedynki”, która doczekała się kilku istotnych usprawnień mechanicznych.

Mimo wysokiej ceny premierowej – wynoszącej 269,90 zł – owe remastery przypadły do gustu zarówno branżowym krytykom, jak i graczom. Średnia ocen tych pierwszych, którymi zwieńczone zostały recenzje zagregowane przez serwis Metacritic.com, wynosi od 86 do 90 (w zależności od platformy). Jeśli zaś chodzi o użytkowników Steama, Mass Effect: Edycja legendarna spodobała się 91% spośród blisko 40 tys. osób, które wystawiły opinie.

Jako że minęło ok. półtora roku od premiery tego wydania, zarówno jest ono dostępne w usługach EA Play, PC Game Pass i Xbox Game Pass Ultimate, jak również doczekało się licznych promocji. Żadna z nich nie była jednak tak korzystna jak ta, która pojawiła się przed kilkoma dniami na platformie firmy Valve.

Do 9 listopada do godziny 19:00 polskiego czasu Mass Effect: Edycję legendarną zakupicie na Steamie za 43,18 zł. Z oferty skorzystacie, klikając w poniższy przycisk.

Mass Effect: Edycja legendarna za 43,18 zł na Steamie

Jest to historycznie najniższa cena, choć w bazie danych Steama widnieje informacja, jakoby 6 września 2022 roku odświeżoną trylogię Mass Effect można było nabyć na platformie firmy Valve za 24,59 zł. Ewidentnie jest to błąd, gdyż – jak podano – obniżka ceny wynosiła wówczas 59%, co umożliwiłoby zakup za 110,65 zł, a nie 24,59 zł. Poza tym dostępna aktualnie 90-procentowa promocja jest rekordowa w innych regionach, przy których ów błąd nie występuje.

Gdybyście zastanawiali się, czy warto sięgnąć po Mass Effect: Edycję legendarną, dodam, że zawiera ona nie tylko pierwsze trzy części tej kultowej serii, ale także ponad 40 DLC, które one otrzymały (zabrakło jedynie DLC Pinnacle Station, ale fani sobie z tym poradzili). Wycięto za to tryb multiplayer z „trójki”. Niemniej i tak omawiane trzy gry zapewnią Wam ponad 100 godzin zabawy.

Warto również wspomnieć, iż „jedynka” oraz „dwójka” są dostępne w wersji z polskim dubbingiem i napisami – poza DLC Kryjówka Handlarza Cieni (Lair of the Shadow Broker) do części drugiej, do którego nasze rodzime głosy nigdy nie zostały nagrane. Trzecia odsłona serii ma zaś tylko kinową lokalizację.

  1. Recenzja Mass Effect: Legendary Edition – drogo, ale dobrze

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków.
Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką.
Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułThe Day Before dostało nową datę premiery we wczesnym dostępie i pokaz rozgrywki