W Starostwie Powiatowym, na zaproszenie starosty Roszkowskiego, miało miejsce spotkanie przedstawicieli Zarządu Województwa Opolskiego, z marszałkiem Andrzejem Bułą na czele, oraz samorządów z terenu Powiatu Prudnickiego.
Podczas prezentacji dyrektorowie poszczególnych departamentów Urzędu Marszałkowskiego podsumowali dotychczas zrealizowane projekty oraz przedstawili możliwości ubiegania o kolejne wsparcie finansowe dla nowych przedsięwzięć.
– Powiat Prudnicki i jest jednym z najaktywniejszych samorządów wykorzystujących fundusze unijne. To wielka zasługa starosty Radosława Roszkowskiego, jak i jego pracowników. Ciężko jest wymienić jeden najlepszy projekt, bo było ich bardzo wiele z wielu dziedzin. Ale to duże przedsięwzięcia dotyczące termomodernizacji, inwestycje w edukację i zdrowie, sport i turystykę oraz te mniejsze inwestycje w ludzi, jak partycypacja w kosztach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej, do której Samorząd Powiatu Prudnickiego, jako jedyny w województwie, się dokłada od początku, podsumował marszałek województwa Andrzej Buła.
– To ważne spotkanie dla samorządów. Jako Zarząd Powiatu Prudnickiego gościmy nasz odpowiednik na szczeblu województwa jak i burmistrzów i wójta z gmin Ziemi Prudnickiej. W kolejnych dniach odbędą się spotkania tematyczne z organizacjami pozarządowymi z różnych dziedzin. Myślę, że wiedza, którą otrzymamy w czasie tych spotkań pozwoli na jeszcze lepsze i skuteczniejsze pozyskiwanie środków unijnych w kolejnych latach, dodał starosta Radosław Roszkowski
Spotkanie zorganizowane zostało z okazji dwudziestolecia obecności Polski w Unii Europejskiej.
[Artykuł sponsorowany/Monitor Powiatowy – Powiat Prudnicki]

Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS