Uncle Ben’s zapowiedziała w czerwcu rewolucyjne zmiany wizerunkowe. Teraz marka zaprezentowała efekty swoich działań, przedstawiając nową nazwę i logo. To odpowiedź na ogólnoświatową dyskusję na temat rasizmu, która rozbrzmiała po zabójstwie George’a Floyda w USA oraz serii protestów pod szyldem “Black Lives Matter”.
Słynna marka kończy swoją działalność pod nawą “Uncle Ben’s”, od dziś to “Ben’s Original”. Z opakowań znanego produkty zniknie również wizerunek czarnoskórego mężczyzny. Modyfikacja znaków identyfikacyjnych ma na celu odcięcie się od jakichkolwiek podejrzeń o popieranie dyskryminacji na tle rasowym. Nowe opakowania mają trafić na sklepowe półki w 2021 roku.
ZOBACZ: Koniec “sosu cygańskiego”. Firma zmienia nazwę przez antyrasistowskie protesty
We listened.
We learned.
We’re changing.Moving forward, Uncle Ben’s will be known as Ben’s Original™.
Read our full statement at: https://t.co/xmRr7M0Yew pic.twitter.com/hjDIvoqeRe
— Mars, Incorporated (@MarsGlobal) September 23, 2020
“Wysłuchaliśmy tysięcy konsumentów”
– W ciągu ostatnich kilku tygodni wysłuchaliśmy tysięcy konsumentów, naszych własnych współpracowników i innych interesariuszy z całego świata – powiedziała Fiona Dawson, prezes Mars Food, Multisales i Global Customers.
ZOBACZ: Lody ofiarą antyrasistowskiego bojkotu na Lazurowym Wybrzeżu
“Marka zmienia nie tylko swoją nazwę i wizerunek na opakowaniu. Podejmuje również działania mające na celu zwiększenie integracji i równości” – zaznaczono w komunikacie.
Mars zapowiedział m.in. współpracę z National Urban Langue w USA. W ten sposób wesprze osoby czarnoskóre – fundując im stypendia.
Zerwanie z przeszłością
Słynne produkty Uncle Ben’s pojawiły się na rynku w 1946 roku. Ich nazwa miała nawiązywać do czarnoskórego rolnika uprawiającego ryż, który był znany jako “Wujek Ben”. Natomiast postacią w logotypie marki był “ukochany szef kuchni i kelner z Chicago, Frank Brown”.
ZOBACZ: W ramach walki z rasizmem L’Oreal usuwa z opakowań słowo “biały”
Spore problemy wizerunkowe przyniosło marce określenie “uncle” (ang. “wujek”) – wraz z “aunt” (ang. “ciocia”) używane było w czasach segregacji rasowej jako “zwrot grzecznościowy” wobec starszych czarnoskórych osób.
Słowa były zamiennikami zwrotów “pan” lub pani”, które jako oznaka szacunku społecznego były adresowane wyłącznie do osób białych.
Twoja przeglądarka nie wspiera odtwarzacza wideo…
ms/ml/ bbc.com, cnn.com, polsatnews.pl
Czytaj więcej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS