A A+ A++

„Czy możemy zostać z Panem jeszcze godzinę?” – tymi słowami żegnała się z autorem młodzież uczestnicząca w spotkaniu, które odbyło się w Stacji Kultura 7 października i było częścią 8. edycji Festiwalu Literatury dla dzieci.
 

Opowieść o niezwykłej bohaterce najnowszej książki Marcina Szczygielskiego pt. ”Oczy Michaliny” stała się pretekstem do inspirujących rozmów z młodzieżą. „Czy to, co uważamy za swoją największą słabość, może przemienić się w naszą super moc?” – pytał Marcin Szczygielski, wprowadzając uczestników w świat dziewczynki, która widuje rzeczy, których nikt poza nią nie dostrzega. Nauczyła się jednak nie mówić o nich dorosłym – nie uwierzyliby jej.

Historia Michaliny to przede wszystkim opowieść o odkrywaniu i akceptowaniu siebie, to właśnie samoakceptacja jest supermocą – podsumował autor.

Na zakończenie spotkania młodzież miała okazję do swobodnych rozmów, otrzymania autografów oraz robienia zdjęć z autorem. Najuważniejsi słuchacze otrzymali książkowe nagrody z osobistą dedykacją.
 


Marcin Szczygielski – autor książek dla dorosłych, sztuk teatralnych oraz wielokrotnie nagradzanych powieści dla młodszych czytelników. Jako autor książek dla młodszych czytelników debiutował powieścią „Omega” (Książka Roku 2010 w konkursie PS IBBY). Trzykrotnie zdobył Grand Prix Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom” (za „Czarny Młyn”, „Arkę Czasu” i „Teatr Niewidzialnych Dzieci”). Laureat Nagrody Dużego Donga za powieść „Za niebieskimi drzwiami” i Zielonej Gąski za „Czarownicę piętro niżej”. Tytuł Książki Roku PS IBBY otrzymały także „Klątwa dziewiątych urodzin” (2016) i „Serce Neftydy” (2017). Laureat prestiżowej Nagrody Literackiej m.st. Warszawy 2017 za „Klątwę dziewiątych urodzin”. Dwukrotny zwycięzca konkursu Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą “Przecinek i Kropka” (2018 i 2019).

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZmarł Jan Wiaderny, społecznik, nauczyciel, autor
Następny artykułNieoficjalne szczegóły rekonstrukcji rządu. Dwóch ministrów ma stracić posady