fot. A.S.O. / Aurelien Vialatte
Malwina Mul wygrała etap Tour de Feminin, a Marta Lach finiszowała druga na etapie Thüringen Ladies Tour. Oto informacje z 26 maja.
Malwina Mul kontynuuje passę zespołu MAT Atom Deweloper Wrocław, po wczorajszym triumfie Dominiki Włodarczyk. Polska ekipa wygrała dwa etapy czeskiego wyścigu, ale dziś straciła koszulkę liderki.
Z kolei Marta Lach podtrzymuje w Niemczech dobrą formę z Bretanii, gdzie wygrała etap i klasyfikację górską. To dobry znak na dalszej drodze rozwoju świętującej dziś urodziny 26-latki.
Oprócz tego trwa cała seria wyścigów UCI, a swoje trasy prezentują kolejne, w tym największy kobiecy wyścig na świecie, który tym razem postawił na łatwiejsze tereny.
Informacje dnia
- Santiago Buitrago wygrał górski etap Giro d’Italia na Tre Cime de Lavaredo. Pełny raport i wyniki
- Tegoroczny wyścig Giro Donne rozpocznie się 30 czerwca od 4,4-kilometrowej czasówki wokół Chianciano Terme, a zakończy na Sardynii, gdzie po dniu przerwy na transport, 8 i 9 lipca przewidziano dwa etapy.
Trasa tym razem będzie pozbawiona wielkich wspinaczek, przewidziano zalewie jedną górską premię 1. kategorii – Passo del Lupo – w pierwszej części piątego etapu oraz dwa finisze na podjazdach, szóstego dnia na Chiesa Sant’Antonio (kat. 3) i siódmego na Santuario Madonna della Guardia (kat. 3).
Powiedzieli po górskim etapie Giro
Santiago Buitrago (Bahrain-Victorious): – To epickie zwycięstwo perfekcyjnego dnia. Jestem bardzo szczęśliwy ponieważ mocno walczyłem żeby wejść do ucieczki. Wygrać przed taką publicznością to coś specjalnego. To było piękne Giro dla naszego składu, odnieśliśmy dwa zwycięstwa etapowe. Jestem przeszczęśliwy.
Derek Gee (Israel-Premier Tech), drugi na mecie: – Zabrałem się do ucieczki, żeby powalczyć o punkty w klasyfikacji górskiej, myślałem, że to będzie dzień faworytów. Potem próbowałem sobie ułożyć plan, kiedy dali nam większą przewagę. Buitrago odjechał mi od razu, jego przyspieszenie było . Nie miałem pojęcia jakie są różnice, jechałem tylko swoje. Jesteśmy na wysokości, chyba nie ma tu za dużo tlenu, boli mnie głowa.
Wyniki wyścigów
Internationale LOTTO Thüringen Ladies Tour (2.Pro)
Lonneke Uneken (SD Worx) wygrała czwarty etap wyścigu Internationale LOTTO Thüringen Ladies Tour, który prowadził z/do Gotha (133,7 km).
Holenderka na finiszu pokonała Martę Lach (Ceratizit-WNT). Dwójka na metę dojechała 7 sekund przed Austriaczką Christiną Schweinberger (Fenix-Alpecin).
W wyścigu wciąż prowadzi Holenderka Mischa Bredewold (SD Worx). Lach awansowała na 6. pozycję.
Orlen Nations Grand Prix (2.Ncup)
Włoch Francesco Busatto po podjeździe do Szczyrbskiego Jeziora (9,8 km; 4,7%) na Słowacji sięgnął po trzeci etap Orlen Nations Grand Prix.
Drugi z 38-osobowej grupy finiszował Słoweniec Gal Glivar, a trzeci Hiszpan Carlos Canal.
Marek Kapela zajął 23. miejsce, a 30. był Mateusz Gajdulewicz.
Prowadzenie obronił Duńczyk Nikolaj Mengel. Najlepszy z Polaków jest Michał Sędzielewski, zajmujący 41. lokatę.
Tour de Feminin (2.2)
Malwina Mul (MAT Atom Deweloper Wrocław) triumfowała w drugim dniu wyścigu Tour de Feminin.
Polka na finiszu płaskiego etapu wokół Krasnej Lipy (105,1 km) pokonała Ukrainkę Olhę Kulnych (Duolar-Chevalmeire). Trzecia, ze stratą 53 sekund, finiszowała Dunka Maja Brandt Heisel.
Dominika Włodarczyk (MAT Atom Deweloper Wrocław) przyprowadziła grupkę goniącą, która na metę wjechała ze stratą 1:17. Polka straciła koszulkę liderki na rzecz Kulnych.
Boucles de la Mayenne – Crédit Mutuel (2.Pro)
Oier Lazkano (Movistar Team) zdobył drugi odcinek Boucles de la Mayenne – Crédit Mutuel, który prowadził z Saint-Mars-sur-Colmont do Lassay-les-Châteaux (185,2 km).
Hiszpan na mecie zameldował się 31 sekund przed Francuzem Celestinem Guillonem (Van Rysel-Roubaix Lille Metropole) i Duńczykiem Jacobem Hindsgaulem (Uno-X).
Tour of Norway (2.Pro)
Ben Tulett (Ineos Grenadiers) wygrał prolog Tour of Norway, prowadzący z Bergen na Mount Fløyen (7,4 km, ostatnie 3,5 km przy 8,7%).
Brytyjczyk o sekundę pokonał kolegę z zespołu, Amerykanina Magnusa Sheffielda oraz o 20 sekund Węgra Attilę Valtera (Jumbo-Visma).
Jedyny biorący udział w rywalizacji Polak, Kamil Małecki (Q36.5), uplasował się na 75. pozycji, ze stratą 1:41 do zwycięzcy.
Tour of Estonia (2.1)
Włoch Filippo Fortin (Maloja Pushbikers) zdobył pierwszy etap wyścigu Tour of Estonia, który zaprowadził z Tallinna do Tartu (192,6 km).
Drugi finiszował Estończyk Markus Pajur (Tartu2024), a trzeci Holender Roy Eefting-Bloem (Maloja Pushbikers). Czwarty przyjechał Maciej Paterski (Voster ATS), szósty Norbert Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), a siódmy Patryk Stosz (Voster ATS).
RideLondon Classique 2023 (2.WWT)
Charlotte Kool (Team DSM) wygrała w Colchester pierwszy etap trzydniowego wyścigu RideLondon Classique.
Holenderka z kilkunastoosobowej grupy pokonała Francuzkę Clara Copponi (FDJ-Suez) oraz Brytyjkę Elizabeth Deignan (Trek-Segafredo).
Kaja Rysz (Lifeplus Wahoo) i Karolina Kumięga (UAE Team ADQ) dotarły na metę w grupie ze stratą 30 sekund, Karolina Karasiewicz (Torelli) straciła ponad 8 minut.
Wyniki 1. etapu RideLondon Classique 2023 (2.WWT), Saffron Walden – Colchester (146,4 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Charlotte Kool | Team DSM | 3:56:35 |
2. | Clara Copponi | FDJ-SUEZ | |
3. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo | |
4. | Maike van der Duin | Canyon//SRAM Racing | |
5. | Eleonora Camilla Gasparrini | UAE Team ADQ | |
6. | Teuntje Beekhuis | Jumbo-Visma | |
7. | Cedrine Kerbaol | Ceratizit-WNT | |
8. | Noemi Ruegg | Jumbo-Visma | |
9. | Thalita de Jong | Liv Racing TeqFind | |
10. | Pfeiffer Georgi | Team DSM | |
11. | Chloe Dygert | Canyon//SRAM Racing | 0:05 |
12. | Elinor Barker | Uno-X Pro Cycling Team | |
13. | Monica Greenwood | DAS-Handsling | 0:09 |
14. | Lauretta Hanson | Trek-Segafredo | 0:13 |
15. | Soraya Paladin | Canyon//SRAM Racing | 0:18 |
16. | Sofia Bertizzolo | UAE Team ADQ | 0:30 |
17. | Valentine Fortin | Cofidis Women Team | |
18. | Rachele Barbieri | Liv Racing TeqFind | |
19. | Anna Henderson | Jumbo-Visma | |
20. | Silvia Zanardi | Bepink | |
21. | Eugenie Duval | FDJ-SUEZ | |
22. | Valentina Basilico | Bepink | |
23. | Roxane Fournier | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
24. | Maria Giulia Confalonieri | Uno-X Pro Cycling Team | |
25. | Kaja Rysz | Lifeplus Wahoo | |
26. | Laura Asencio | Ceratizit-WNT | |
27. | Simone Boilard | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
28. | Chiara Consonni | UAE Team ADQ | |
29. | Emilia Fahlin | FDJ-SUEZ | |
30. | Lucinda Brand | Trek-Segafredo | |
31. | Camilla Ranes Bye | Torelli | |
32. | Katia Ragusa | Liv Racing TeqFind | |
33. | Karolina Kumięga | UAE Team ADQ | |
34. | Victoire Berteau | Cofidis Women Team | |
35. | Lea Lin Teutenberg | Ceratizit-WNT | |
36. | Hayley Preen | Torelli | |
37. | Lucie Jounier | Team Coop-Hitec Products | |
38. | Carlijn Achtereekte | Jumbo-Visma | |
39. | Alice Towers | Canyon//SRAM Racing | |
40. | Amalie Dideriksen | Uno-X Pro Cycling Team | |
41. | Kirstie van Haaften | Parkhotel Valkenburg | |
42. | April Tacey | Lifeplus Wahoo | |
43. | Susanne Andersen | Uno-X Pro Cycling Team | |
44. | Giorgia Vettorello | Bepink | |
45. | Maggie Coles-lyster | Israel Premier Tech Roland | |
46. | Lisa Klein | Trek-Segafredo | |
47. | Silke Smulders | Liv Racing TeqFind | |
48. | Grace Lister | DAS-Handsling | |
49. | Eva Buurman | Liv Racing TeqFind | |
50. | Coralie Demay | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
51. | Flavie Boulais | Cofidis Women Team | |
52. | Maëlle Grossetete | FDJ-SUEZ | |
53. | Jessica Finney | AWOL O’Shea | |
54. | Elynor Backstedt | Trek-Segafredo | |
55. | Alex Morrice | Canyon//SRAM Racing | |
56. | Anna Trevisi | UAE Team ADQ | |
57. | Nicole Frain | Parkhotel Valkenburg | |
58. | Celia Le Mouel | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
59. | Sarah Roy | Canyon//SRAM Racing | 0:42 |
60. | Sofia Collinelli | Israel Premier Tech Roland | 0:50 |
61. | Martina Alzini | Cofidis Women Team | |
62. | Laura Tomasi | UAE Team ADQ | 1:10 |
63. | Marith Vanhove | Parkhotel Valkenburg | 5:32 |
64. | Madelaine Leech | Lifeplus Wahoo | |
65. | Typhaine Laurance | Lifeplus Wahoo | |
66. | Matilde Vitillo | Bepink | |
67. | Cindy Pomares | AWOL O’Shea | |
68. | Sofie van Rooijen | Parkhotel Valkenburg | |
69. | Jessica Roberts | Team Coop-Hitec Products | |
70. | Andrea Casagranda | Bepink | |
71. | Jeanne Korevaar | Liv Racing TeqFind | |
72. | Gabrielle Pilote Fortin | Cofidis Women Team | |
73. | Hannah Barnes | Uno-X Pro Cycling Team | 5:37 |
74. | Franziska Koch | Team DSM | |
75. | Margot Pompanon | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
76. | Karolina Karasiewicz | Torelli | 8:08 |
77. | Caroline Baur | Israel Premier Tech Roland | |
78. | Sylvie Swinkels | Team Coop-Hitec Products | 8:10 |
79. | Libby Smithson | AWOL O’Shea | |
80. | Hannah Buch | Israel Premier Tech Roland | |
81. | Nienke Veenhoven | Jumbo-Visma | |
82. | Scarlett Souren | Parkhotel Valkenburg | 8:15 |
83. | Connie Hayes | AWOL O’Shea | |
84. | Amalie Lutro | Uno-X Pro Cycling Team | 8:27 |
85. | Megan Jastrab | Team DSM | 8:29 |
86. | Emma Jeffers | DAS-Handsling | 8:36 |
87. | Marine Guerin | AWOL O’Shea | 11:27 |
88. | Danielle Shrosbree | DAS-Handsling | |
89. | Sophie Lewis | DAS-Handsling | |
90. | Maeve Plouffe | Team DSM | |
91. | Ziortza Isasi | Bepink | |
92. | Sammie Stuart | DAS-Handsling | 12:13 |
93. | Hanna Johansson | Torelli | 12:17 |
94. | Amalie Winther Olsen | Torelli | |
95. | Eluned King | Lifeplus Wahoo | |
96. | Georgia Danford | Team Coop-Hitec Products | 12:24 |
97. | Francjasca Morgans-slader | AWOL O’Shea | |
98. | Lisa van Helvoirt | Parkhotel Valkenburg | 21:35 |
99. | Morven Yeoman | Torelli |
Klasyfikacja generalna po 1. etapie
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Charlotte Kool | Team DSM | 3:56:23 |
2. | Clara Copponi | FDJ-SUEZ | 0:06 |
3. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo | 0:08 |
4. | Eleonora Camilla Gasparrini | UAE Team ADQ | 0:11 |
5. | Maike van der Duin | Canyon//SRAM Racing | 0:12 |
6. | Teuntje Beekhuis | Jumbo-Visma | |
7. | Cedrine Kerbaol | Ceratizit-WNT | |
8. | Noemi Ruegg | Jumbo-Visma | |
9. | Thalita de Jong | Liv Racing TeqFind | |
10. | Pfeiffer Georgi | Team DSM | |
11. | Chloe Dygert | Canyon//SRAM Racing | 0:17 |
12. | Elinor Barker | Uno-X Pro Cycling Team | |
13. | Monica Greenwood | DAS-Handsling | 0:21 |
14. | Lauretta Hanson | Trek-Segafredo | 0:25 |
15. | Soraya Paladin | Canyon//SRAM Racing | 0:27 |
16. | Sofia Bertizzolo | UAE Team ADQ | 0:42 |
17. | Valentine Fortin | Cofidis Women Team | |
18. | Rachele Barbieri | Liv Racing TeqFind | |
19. | Anna Henderson | Jumbo-Visma | |
20. | Silvia Zanardi | Bepink | |
21. | Eugenie Duval | FDJ-SUEZ | |
22. | Valentina Basilico | Bepink | |
23. | Roxane Fournier | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
24. | Maria Giulia Confalonieri | Uno-X Pro Cycling Team | |
25. | Kaja Rysz | Lifeplus Wahoo | |
26. | Laura Asencio | Ceratizit-WNT | |
27. | Simone Boilard | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
28. | Chiara Consonni | UAE Team ADQ | |
29. | Emilia Fahlin | FDJ-SUEZ | |
30. | Lucinda Brand | Trek-Segafredo | |
31. | Camilla Ranes Bye | Torelli | |
32. | Katia Ragusa | Liv Racing TeqFind | |
33. | Karolina Kumięga | UAE Team ADQ | |
34. | Victoire Berteau | Cofidis Women Team | |
35. | Lea Lin Teutenberg | Ceratizit-WNT | |
36. | Hayley Preen | Torelli | |
37. | Lucie Jounier | Team Coop-Hitec Products | |
38. | Carlijn Achtereekte | Jumbo-Visma | |
39. | Alice Towers | Canyon//SRAM Racing | |
40. | Amalie Dideriksen | Uno-X Pro Cycling Team | |
41. | Kirstie van Haaften | Parkhotel Valkenburg | |
42. | April Tacey | Lifeplus Wahoo | |
43. | Susanne Andersen | Uno-X Pro Cycling Team | |
44. | Giorgia Vettorello | Bepink | |
45. | Maggie Coles-lyster | Israel Premier Tech Roland | |
46. | Lisa Klein | Trek-Segafredo | |
47. | Silke Smulders | Liv Racing TeqFind | |
48. | Grace Lister | DAS-Handsling | |
49. | Eva Buurman | Liv Racing TeqFind | |
50. | Coralie Demay | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
51. | Flavie Boulais | Cofidis Women Team | |
52. | Maëlle Grossetete | FDJ-SUEZ | |
53. | Jessica Finney | AWOL O’Shea | |
54. | Elynor Backstedt | Trek-Segafredo | |
55. | Alex Morrice | Canyon//SRAM Racing | |
56. | Anna Trevisi | UAE Team ADQ | |
57. | Nicole Frain | Parkhotel Valkenburg | |
58. | Celia Le Mouel | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
59. | Sarah Roy | Canyon//SRAM Racing | 0:54 |
60. | Sofia Collinelli | Israel Premier Tech Roland | 1:02 |
61. | Martina Alzini | Cofidis Women Team | |
62. | Laura Tomasi | UAE Team ADQ | 1:22 |
63. | Marith Vanhove | Parkhotel Valkenburg | 5:44 |
64. | Madelaine Leech | Lifeplus Wahoo | |
65. | Typhaine Laurance | Lifeplus Wahoo | |
66. | Matilde Vitillo | Bepink | |
67. | Cindy Pomares | AWOL O’Shea | |
68. | Sofie van Rooijen | Parkhotel Valkenburg | |
69. | Jessica Roberts | Team Coop-Hitec Products | |
70. | Andrea Casagranda | Bepink | |
71. | Jeanne Korevaar | Liv Racing TeqFind | |
72. | Gabrielle Pilote Fortin | Cofidis Women Team | |
73. | Hannah Barnes | Uno-X Pro Cycling Team | 5:49 |
74. | Franziska Koch | Team DSM | |
75. | Margot Pompanon | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
76. | Karolina Karasiewicz | Torelli | 8:20 |
77. | Caroline Baur | Israel Premier Tech Roland | |
78. | Sylvie Swinkels | Team Coop-Hitec Products | 8:22 |
79. | Libby Smithson | AWOL O’Shea | |
80. | Hannah Buch | Israel Premier Tech Roland | |
81. | Nienke Veenhoven | Jumbo-Visma | |
82. | Scarlett Souren | Parkhotel Valkenburg | 8:26 |
83. | Connie Hayes | AWOL O’Shea | 8:27 |
84. | Amalie Lutro | Uno-X Pro Cycling Team | 8:39 |
85. | Megan Jastrab | Team DSM | 8:41 |
86. | Emma Jeffers | DAS-Handsling | 8:48 |
87. | Marine Guerin | AWOL O’Shea | 11:39 |
88. | Danielle Shrosbree | DAS-Handsling | |
89. | Sophie Lewis | DAS-Handsling | |
90. | Maeve Plouffe | Team DSM | |
91. | Ziortza Isasi | Bepink | |
92. | Sammie Stuart | DAS-Handsling | 12:25 |
93. | Hanna Johansson | Torelli | 12:27 |
94. | Amalie Winther Olsen | Torelli | 12:29 |
95. | Eluned King | Lifeplus Wahoo | |
96. | Francjasca Morgans-slader | AWOL O’Shea | 12:33 |
97. | Georgia Danford | Team Coop-Hitec Products | 12:36 |
98. | Lisa van Helvoirt | Parkhotel Valkenburg | 21:47 |
99. | Morven Yeoman | Torelli |
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS