A A+ A++

Od poniedziałku można składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu „mała retencja”. Zobacz gdzie należy składać wniosek i kto może ubiegać się o dofinansowanie.

Nabór wniosków w programie potrwa od 16 maja do 6 czerwca 2022 roku. Warto się pospieszyć, ponieważ dotacje mają być przyznawane według kolejności składania wniosków!

Kto może się starać o dofinansowanie w ramach programu „mała retencja”?

Wsparcie jest przeznaczone dla osób z Poznania. Mogą się o nie ubiegać osoby prywatne, przedsiębiorstwa, spółdzielnie i wspólnoty. Co istotne, nieruchomość która ma wziąć udział w programie również musi się znajdować na terenie stolicy Wielkopolski.

– „Dotacja może pokryć do 80 proc. kosztów. Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz społeczne inicjatywy mieszkaniowe mogą liczyć na pomoc w wysokości do 50 tys. zł, pozostali – do 6 tys. zł (o tysiąc złotych więcej niż rok temu).” – informują urzędnicy.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

– „Dofinansowanie można przeznaczyć na zakup materiałów, montaż oraz budowę systemu deszczowego do zatrzymywania i wykorzystywania opadu w miejscu jego powstania – naziemnego lub podziemnego zbiornika na wodę opadową, ogrodu deszczowego w gruncie, a także pojemnika, studni lub muldy chłonnej. Dotację można otrzymać także na zakup materiałów i prace służące modernizacji i usprawnieniu istniejącego systemu deszczowego” – tłumaczą urzędnicy.

Gdzie złożyć wniosek w ramach programu „mała retencja”?

Dokumentów nie będzie można składać w Urzędzie Miasta. Jest to związane ze stanem zagrożenia epidemicznego.

Wnioski należy składać poprzez skrzynkę ePUAP lub wysyłając list polecony (adres: Urząd Miasta Poznania, Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, Pl. Kolegiacki 17, 61-841 Poznań – z dopiskiem ” Deszczówka”).

Szczegóły dotyczące programu, odpowiedzi na dodatkowe pytania oraz wzory wniosków można znaleźć tutaj (kliknij).

Źródło: UMP

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułErdogan przeciwny dołączeniu Szwecji i Finlandii do NATO. „Nie możemy tego popierać”
Następny artykułZuzana Hejnova kończy karierę. “Nie mieszczę się już w dżinsach”