A A+ A++

Adam Johnson zmarł w sobotę w wyniku przecięcia łyżwą jego szyi przy zderzeniu z rywalem w trakcie meczu brytyjskiej ligi hokeja na lodzie Nottingham Panthers – Sheffield Steelers. Miał 29 lat.

Zobacz wideo
Obserwator odsunięty przez związek, bo pomagał ofiarom. “Sytuacja nieprawdopodobna”

Policja bada tragiczną śmierć hokeisty

Sprawą tragicznej śmierci Johnsona zajmują się teraz brytyjscy policjanci, którzy mają wątpliwości, czy to był nieszczęśliwy wypadek. Matt Petgrave, hokeista drużyny z Sheffield, jechał tuż obok innego zawodnika z Nottingham, ale gdy zobaczył Johnsona z krążkiem, postanowił minąć jego kolegę i zaatakować Amerykanina. Wpadł na niego z impetem. Miał uniesioną lewą nogę i ostrzem łyżwy trafił w szyję zawodnika.

Brytyjscy funkcjonariusze nie wykluczają, że brutalne wejście Petgrave’a w taki sposób było celowe, dlatego będą badać szczegółowy przebieg zdarzenia. W związku z tym proszą o pomoc odpowiednich specjalistów.

“Policja w angielskim South Yorkshire wszczęła śledztwo w sprawie śmieci Adama Johnsona, byłego gracza NHL, który zmarł po rozcięciu szyi w trakcie meczu. Policja prosi specjalistów o ustalenie, czy był to tylko tragiczny wypadek w normalnych okolicznościach meczu hokejowego. Raczej się nie kopie rywala łyżwą” – poinformował na Twitterze korespondent Polsatu Sport z USA, Przemysław Garczarek.

Policja przyznała, że badane są także wszystkie nagrania z meczu, które zarejestrowały sytuację, pytają świadków – zawodników, publiczność, osoby związane z Johnsonem i Petgravem.

“Od soboty detektywi przeprowadzają szereg dochodzeń, w tym przeglądają nagrania, rozmawiają ze świadkami oraz szukają porady i wsparcia wysoko wyspecjalizowanych ekspertów, aby zrozumieć okoliczności tego, co się stało” – przekazał we wtorek rzecznik policji z hrabstwa Yorkshire.

Adam Johnson miał na koncie 13 meczów w NHL w barwach Pittsburgh Penguins. Nie zdołał się przebić tam na dłużej, dlatego postanowił grać w Europie – w Malmoe, Augsburgu i właśnie Nottingham. Do brytyjskiego klubu dołączył przed sezonem 2023/2024. W siedmiu meczach zdobył cztery bramki i zanotował trzy asysty.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułThe Day Before z nową datą premiery we wczesnym dostępie i pokazem rozgrywki
Następny artykułThurnbichler odsunął go od pierwszej kadry. Polski skoczek wreszcie zabrał głos