W minioną sobotę 9 października odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Miasta Ciechanów.  W zawodach udział wzięło 269 zawodników z 26 klubów z całej Polski.

Myślenicką Akademię Karate „Byakko” reprezentowało 19 zawodników, którzy zdobyli 14 pucharów: 3 złote, 5 srebrnych i 6 brązowych co dało świetne 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Klasyfikacja drużynowa:

1 miejsce Wrocławski Klub Karate Kyokushin Sypień  z wynikiem 68 pkt
2 miejsce Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyokushin z wynikiem 59 pkt

3 miejsce drużyna  MAK Byakko z Myślenic z wynikiem 36 pkt

Wyniki zawodników z Myślenic :

W kategorii Kumite  6-7 lat dzieci do 30 kg srebrny medal zdobył Hubert Wyskoczyński.

Kategoria 8-9 lat dziewczynki do 30 kg po pokonaniu pozostałych zawodniczek w eliminacjach została opanowana przez zawodniczki z Myślenic: 1 miejsce Matylda Szwab, 2 miejsce Liliana Sidor, 3 miejsce Nina Szczerbaniuk.

W kategorii Chłopcy 8-9 lat do 25kg złoto wywalczył Wojciech Swachta, który w finale spotkał się z klubowym kolegą Mateuszem Krzakiem (2 miejsce).

W kategorii kadetki -45 kg brązowy medal zdobyła Daria Bzdek, która w eliminacjach pewnie pokonała o ponad głowę wyższą zawodniczkę z Wrocławia.

W kategorii kadeci + 45kg brązowy medal wywalczył Dawid Burkat, który dwie walki eliminacyjne wygrał przed czasem w pięknym stylu. W kategorii kadeci -30 kg w półfinale spotkało się dwóch zawodników z Byakko – Miłosz Pilch uplasował się na 3 miejscu, natomiast Filip Szwab zdobył srebrny medal.

W kategorii junior młodszy -50 kg brązowy medal po emocjonującej walce półfinałowej przypadł Adrianowi Paszkowskiemu.

W kategorii Junior -75 kg po bardzo mocnej walce „Super Fight” drugie miejsce zajął Aleksander Nowak ulegając cięższemu przeciwnikowi.

W kategorii Kata indywidualne (układy formalne) w kategorii junior 5 miejsce zajął Aleksander Nowak.

W kategorii junior młodszy na 36 zawodników 9 miejsce zajął Adrian Paszkowski. W kategorii kadetów gdzie rywalizowało 34 zawodników  4 miejsce zajęła Maja Ulman, 5 miejsce Dawid Burkat, 6 miejsce Bartosz Swachta, 8 miejsce Wojciech Swachta, 9 miejsce Daria Bzdek.

W kategorii Team Kata junior ( układy formalne drużynowe) 1 miejsce zajęła drużyna Byakko Good Girls w składzie Oliwia Kocot, Daria Bzdek i Maja Ulman. 3 miejsce w tej samej kategorii przypadło drużynie Byakko Bad Boys w składzie: Wojciech Swachta, Miłosz Pilch oraz Bartosz Swachta.

Bez medali tym razem wrócił Maciek Szwab oraz Wiktoria Niepsuj, którzy mieli tak wyrównane pojedynki eliminacyjne, że sędziowie musieli zarządzić dogrywki żeby wskazać zwycięzcę, a decyzje i tak nie były jednogłośne. W podobnej sytuacji znalazł się Antek Podlodowski, który pierwszą walkę wygrał pewnie, jednak w drugiej również po dogrywce musiał uznać wyższość przeciwnika. Swój drugi start w karierze zaliczył również 16 latek Łukasz Kozak, który w walce eliminacyjnej zmierzył się z doświadczonym zawodnikiem, medalistą Mistrzostw Polski.

Dla kadetów, młodzików, juniorów młodszych i juniorów ten turniej to jeden z etapów przygotowań do Mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 13-14 listopada w Katowicach.

Juniorzy Młodsi startują już w kolejny weekend w Mistrzostwach Polski w Zamościu.

Sensej Marcin Sturgulewski: – Gratuluje wszystkim moim zawodnikom i kieruje podziękowania do całego teamu Byakko za pomoc w organizacji wyjazdu oraz przygotowaniach do startów. Arigato.