A A+ A++

Kiedy widzimy osobę leżącą na chodniku, która ma bełkotliwą mowę, pierwsza nasza myśl to zazwyczaj „pijak”. Tymczasem może to być objaw hipoglikemii (inaczej niedocukrzenia), czyli stanu, w którym poziom glukozy we krwi jest obniżony. Policja publikuje film instruktażowy, jak zachować się w takiej sytuacji.

Problem hipoglikemii został przedstawiony w specjalnym filmie, dzięki współpracy Komendy Stołecznej Policji, Centrum Medycznego Puławska, Twój Ratownik.pl oraz doświadczeniu, wiedzy i umiejętności ratowników medycznych, a także policjantów Komendy Stołecznej Policji. Ma on charakter instruktażowo-edukacyjny i pokazuje, jak ważna jest edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Zachowanie uczestników czy świadków zdarzenia może mieć znaczący wpływ na życie i zdrowie poszkodowanego.

– Pamiętajmy, że hipoglikemia może objawiać się między innymi bladą skórą, wzmożoną potliwością, drżeniem rąk i nóg, czy pobudzeniem. W ciężkich przypadkach osoba chora może mieć problemy z utrzymaniem równowagi, wypowiadać się w sposób bełkotliwy, czy utracić przytomność. Diabetycy często noszą przy sobie opaski, dzięki którym osoby udzielające pomocy mogą szybciej zareagować, a tym samym zwiększyć szanse chorego na dalsze życie – informuje stołeczna policja.

Warto pamiętać, że każdego dnia możemy stanąć przed koniecznością udzielenia pierwszej pomocy osobom dotkniętym problemem cukrzycy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCo z koncertami u Świętej Kingi?
Następny artykułNie żyje Cindy Williams. Zmarła po krótkiej chorobie