Młodszy aspirant Łukasz Marcjanek z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, zdobył pierwsze miejsce w Biegu Ognia i Wody 2022 w kategorii służb mundurowych i tym samym Puchar Wielkopolski Służb Mundurowych, który został rozegrany po raz czwarty.

V Bieg Ognia i Wody oraz IV Puchar Wielkopolski Służb Mundurowych, na których to biegach tryumfował kłodzki policjant, rozegrane zostały 2 października br. na torze wyścigowym w Przeźmierowie w woj. wielkopolskim. Łukasz Marcjanek przebył dystans 10 kilometrów z czasem 3:39 minut, co daje średnią na kilometr 3:22.

Mł. asp. Łukasz Marcjanek w policji służy od 11 lat. Od czasów szkoły średniej uprawia lekkoatletykę – głównie biegi średnio i długodystansowe od 3000 metrów do maratonu. Wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w różnego rodzaju biegach służby mundurowych. W tym roku nabył uprawnienia instruktora lekkiej atletyki w Polskim Związku Lekkiej Atletyki. Jest także zawodnikiem i instruktorem w Klubie Lekkoatletycznym  „Ziemia Kłodzka”.