A A+ A++

Kadziewicz z Polsatem był związany od zakończenia kariery sportowej w 2015 roku. We wtorek, 4 maja rozpoczyna współpracę z redakcją sportową RASP. – Przejście z roli zawodowego sportowca do środowiska dziennikarskiego było ciekawym doświadczeniem i niesamowitą przygodą. Bardzo się cieszę, że kolejny krok w świecie mediów będę mógł wykonać w redakcji sportowej RASP. Czasami pod prąd, nigdy na skróty i zawsze do celu – mówi Łukasz Kadziewicz.

Już jako dziennikarz związał z „Przeglądem Sportowym”, dla którego od 2019 roku co tydzień pisywał felietony o sporcie.  – Łukasz to nie tylko fenomenalny sportowiec, ale również ekspert od sportu i zdrowego trybu życia. Jestem pewien, że będzie jedną z głównych postaci naszego serwisu informacyjnego w sprawach sportowych, ale i nie tylko sportowych – komentuje Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny i dyrektor programowy Onetu.

Jacek Stańczyk, redaktor naczelny serwisów sportowych Ringier Axel Springer Polska akcentuje, że pozyskanie Kadziewicza to „naturalny krok” dla sportowej redakcji. – Nie dość, że był znakomitym sportowcem, to dodatkowo jest bardzo utalentowanym dziennikarzem. Ma już bogate telewizyjne doświadczenie, a przecież pisze też felietony w „Przeglądzie Sportowym”. I zna się nie tylko na siatkówce, zakres jego zainteresowań i wiedzy jest ogromny – podkreśla.  

Kim jest Łukasz Kadziewicz

Łukasz Kadziewicz, siatkarz grający na pozycji środkowego, to dwukrotny olimpijczyk (Ateny 2004 oraz Pekin 2008) i wicemistrz świata (Japonia 2006). W trakcie kariery sportowej grał m.in. w AZS Olsztyn, Gazprom Surgut (Rosja), Jastrzębski Węgiel, Sparkling Mediolan (Włochy), Trefl Gdańsk, Lokomotiw Biełgorod (Białoruś), Al Arabi Ad-Dauha (Katar) i Casa Modena (Włochy). Jest fundatorem Fundacji Druga Szansa Łukasza Kadziewicza, która za cel statutowy stawia sobie pracę z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym.

W marcu br. felietony dla „Przeglądu Sportowego” zaczął pisać inny dziennikarz związany z Polsat Sport – Krzysztof Wyrzykowski.

W marcu br. dział sportowy Onetu zanotował 6,7 mln użytkowników i 22,96 proc. zasięgu. Natomiast według danych ZKDP w styczniu br. średnie rozpowszechnianie płatne razem „Przeglądu Sportowego” wynosiło 15 593 egz., po spadku rok do roku o 10,77 proc.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMarszałek Sejmu odblokowała tablet. Telewidzowie poznali jej kod
Następny artykułOSTATNIE POŻEGNANIE KRYSTYNY ANDRZEJEWSKIEJ – ŻOŁNIERZA AK, BYŁEJ ORDYNATOR W OSTRÓDZKIM SZPITALU