A A+ A++

Greszta szefował OKiSI od marca 2021 roku, ale wcześniej był już zatrudniony w TVP na eksponowanych stanowiskach. W latach 2006-2009 pracował jako telewizyjny reporter. W 2009 roku odszedł z Telewizji Polskiej, aby wrócić w 2016 roku (po zmianie w fotelu prezesa) na stanowisko kierownika centrum informacji TVP. W lutym 2020 roku – awansował na zastępcę dyrektora ds. komunikacji korporacyjnej spółki, ale w lipcu tego samego roku znienacka odszedł z firmy. Przeszedł wówczas do PZU, gdzie został dyrektorem do spraw relacji z mediami.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl – tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Po kilku miesiącach jednak pożegnał się z ubezpieczycielem i wrócił na Woronicza (początek 2021 r.). W marcu 2021 roku został szefem Ośrodka Kanałów i Serwisów Internetowych Telewizji Polskiej; odpowiadał na tym stanowisku m.in. za przygotowanie i uruchomienie serwisu dla młodego odbiorcy – SwipeTo.pl (ruszył w październiku 2022 r.).

Kierownikiem redakcji jest Bartłomiej Jakubowski, zaś treści tworzy specjalnie powołana do tego celu 30 osobowa redakcja oraz zaproszeni do projektu influencerzy i podcasterzy. Greszta pracował także przy odświeżeniu serwisu streamingowego nadawcy – TVP VOD.

Roszady na dyrektorskich stanowiskach

Teraz jednak stracił dyrektorskie stanowisko, a jego miejsce zajmie – jak się dowiedzieliśmy – Patrycja Czajkowska, współpracująca z Gresztą m.in. przy tworzeniu odnowionego serwisu TVP VOD. Łukasz Greszta co prawda został odwołany ze stanowiska szefa OKiSI, ale – jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl – początkowo miał zostać w strukturach spółki.

Ostatecznie jednak odchodzi z Telewizji Polskiej, najprawdopodobniej z inicjatywy przełożonych. Niebawem Ośrodek Kanałów i Serwisów Internetowych ma przekształcić się w nową jednostkę – TVP Plus.

Wraz z nim kilka dni temu zdymisjonowano jeszcze dwie inne osoby: stanowisko dyrektora programowego TVP stracił Krystian Kuczkowski, zaś funkcję dyrektora Centrum Usług Produkcyjnych – Bartłomiej Wnęk. Nową dyrektor programową została Aneta Woźniak, Kuczkowski (przynajmniej na razie) pozostaje w strukturach spółki.

OKiSI powstał z Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP, którym od 2016 roku kierował Kuba Sufin. We wrześniu 2021 roku Sufin odszedł na emeryturę; wówczas Ośrodkiem kierował już od sześciu miesięcy Łukasz Greszta.

W ub.r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł.

W planie finansowym na br. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej. W górę pójdą też koszty energii i usług zewnętrznych, a ze sprzedaży obligacji skarbowych nadawca spodziewa się minimum 171 mln zł straty.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCykl dokumentalny „In vitro. Nauka czy cud? 2” od 3 grudnia w Discovery Life, Małgorzata Rozenek-Majdan gospodynią
Następny artykułPracownicy spółek Warnera przenieśli się do siedziby TVN przy ul. Wiertniczej