Przed meczem za zdecydowanego faworyta uchodzili akademicy, co było oczywiste, wszak przystępowali do tej rywalizacji z pierwszego miejsca po sezonie zasadniczym. Zespół z Kluczborka był ósmy, co jednak wcale nie oznaczało, że będzie lekko, bo Mickiewicz w rundzie rewanżowej pokonał na własnym parkiecie drużynę lubelską 3:1. Stąd też gospodarze powinni przystąpić do tego spotkania w pełni skoncentrowani.

Zaczęło się dobrze, bo od prowadzenia 3:0. Zespół z Kluczborka zasygnalizował jednak, że nie przyjechał do Lublina na wycieczkę i nie tylko odrobił straty, ale objął prowadzenie 8:6. Lublinianie jednak szybko opanowali sytuację – doprowadzili do wyrównania, ale potem zaczęli budować przewagę i wygrali tego seta do 18.

Goście nie zamierzali jednak rezygnować i w drugiej partii prowadzili bardzo wyrównany bój. Gra toczyła się punkt za punkt i żaden z zespołów nie mógł oderwać się od rywala. W końcówce na dwupunktowe prowadzenie wyszedł jednak Mickiewicz. Wprawdzie drużyna trenera Dariusza Daszkiewicza zdołała doprowadzić do wyrównania, ale ostatnie słowo w tej partii należało do drużyny z Kluczborka, która wygrała 27:25.

Skuteczny finisz LUK Politechniki Lublin

W trzeciej odsłonie akademicy zwarli szyki i stopniowo zaczęli budować przewagę. Dystans stopniowo rósł. Wprawdzie z czasem goście zdołali nieco zmniejszyć różnicę, ale LUK Politechnika kontrolowała wydarzenia na parkiecie i ta część meczu zakończyła się wynikiem 25:17.

Początek czwartego seta należał jednak do gości, którzy po asie serwisowym Filipa Frankowskiego prowadzili 3:1. Po chwili Szymon Romać zaatakował w aut i przewaga jeszcze wzrosła. Lublinianie przystąpili do odrabiania strat. Robili to z powodzeniem i po autowym ataku Kajetana Kulika doprowadzili do remisu (6:6). Przez pewien czas gra toczyła się punkt za punkt. Potem gospodarze zaczęli zyskiwać przewagę. As serwisowy Konrada Stajera sprawił, że wygrywali 11:9. Taki dystans utrzymał się przez pewien czas. Potem lublinianie zaczęli powoli rywalom odjeżdżać. Po bloku Konrada Stajera wygrywali 20:15. W końcówce ta przewaga jeszcze wzrosła i ostatecznie akademicy wygrali tego seta do 18, a cały mecz 3:1. MVP spotkania został Grzegorz Pająk.

Na tym etapie rozgrywek gra się do dwóch zwycięstw. Teraz rywalizacja przeniesie się do Kluczborka, gdzie 11 kwietnia o godz. 18 oba zespoły zmierzą się ponownie.