24.9 C
Warszawa
piątek, 14 sierpnia, 2020
Strona główna Źródła KONFLIKTY.PL Luftwaffe zamówiła dwa A321

Luftwaffe zamówiła dwa A321

4
0
A A+ A++

Lufthansa Technik otrzymała kontrakt na dostawę dla niemieckiej Luftwaffe dwóch fabrycznie nowych samolotów Airbus A321-200NX. Będą one wykorzystywane do transportu żołnierzy oraz ewakuacji medycznej.

Pierwszy samolot znajdzie się w zakładach Lufthansy Technik w Hamburgu w sierpniu 2021 roku. Drugi dołączy do niego w październiku. W hamburskim zakładzie Lufthansa Technik modernizuje i przerabia pasażerskie samoloty cywilne do wypełniania misji państwowych, transportu ważnych osobistości czy jak w tym przypadku dla potrzeb wojska. Oba samoloty mają być przekazane niemieckim siłom powietrznym w 2022 roku.

Kabina pasażerska A321 należących do Luftwaffe będzie mogła być skonfigurowana na osiemnaście różnych sposobów. W wersji pasażerskiej samolot będzie mógł zabrać od 136 do 163 pasażerów. W konfiguracji transportu medycznego na pokładzie znajdzie się sześć stanowisk intensywnej opieki medycznej lub do dwunastu stanowisk dla lekko lub średnio rannych. Dostępnych będzie również wiele konfiguracji pośrednich.

– Dzięki Airbusowi A321-200NX Luftwaffe będzie dysponowała przyszłościowymi, nowoczesnymi samolotami pasażerskimi, które dzięki dużej możliwości konfiguracji kabiny będą możliwe do elastycznego wykorzystania na krótkich, średnich i długich dystansach – głosi oświadczenie zamawiającego. – Doświadczenia z ostatnich lat, a w szczególności najnowsze doświadczenia związane z pandemią potwierdziły konieczność posiadania przez państwo niezależnych możliwości tego typu.

W tej chwili Luftwaffe wykorzystuje do misji transportowych i ewakuacji medycznej cztery samoloty Airbus A310 MRTT – również przebudowane z samolotów cywilnych przez Lufthansę Technik w połowie lat dziewięćdziesiątych. Te samoloty mogą również pełnić rolę latających cystern czego nowe maszyny będą pozbawione. Tankownie powietrzne niemieckich samolotów będzie jednak zabezpieczone przez A330MRTT z wielonarodowej jednostki NATO Multinational MRTT Fleet.

Zobacz też: Rumunia kupi H215

(key.aero)

Lufthansa Technik

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułFałszywy zakaz Halloween, czyli jak działają obywatelskie petycje i jak manipulują nami media.
Następny artykułWakacyjne sprzątanie plaż. “Zamiast śmieci pozostawmy odcisk stopy”