A A+ A++

Czterysta ciężarówek czeka w kolejce na wyjazd z Polski przez towarowe przejście graniczne z Białorusią w Koroszczynie (Lubelskie). Szacunkowy czas oczekiwania wzrósł w ciągu z dnia z 4 do 9 godzin – wynika z danych Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Jak poinformował w środę wieczorem rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś, w ciągu ostatnich godzin na wyjeździe z Polski przez przejście graniczne w Koroszczynie odprawiono 560 pojazdów.

– W kolejce jest ok. 400 samochodów. Szacunkowy czas oczekiwania wynosi 9 godzin – przekazał Deruś. W środę rano były to cztery godziny.

ZOBACZ: Wielogodzinne kolejki na przejściach granicznych z Białorusią

Natomiast na wjeździe do Polski odprawiono 430 pojazdów ciężarowych. Po białoruskiej stronie oczekuje ok. 400 samochodów, co oznacza ok. 12 godzin oczekiwania.

Kryzys migracyjny

W związku z kryzysem migracyjnym we wtorek 9 listopada zostało zamknięte przejście graniczne w Kuźnicy.

– Strona polska została zmuszona do takich działań w związku z brakiem reakcji strony białoruskiej na próby bezprawnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej przez zorganizowane grupy nielegalnych migrantów w rejonie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy – podała SG w komunikacie. Podróżni kierowani są na przejścia graniczne w Terespolu, Koroszczynie lub w Bobrownikach na Podlasiu.

mad/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpada religijność w Polsce. Najmocniej u najmłodszych
Następny artykułAgnieszka Białek w Group One