A A+ A++

Rośnie liczba pasażerów korzystających z lotniska w Jasionce. mat.pras.

Od początku bieżącego roku port lotniczy w Jasionce pod Rzeszowem obsłużył blisko 140 tys. pasażerów. Rok temu, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, było ich 10 razy mniej.

  • Rośnie liczba pasażerów korzystających z lotniska w Jasionce.
  • Prawie 49 tysięcy podróżnych skorzystało w kwietniu z usług portu lotniczego Rzeszów -Jasionka, co stanowi 82 proc. ruchu pasażerskiego odnotowanego w rekordowym dla całej branży 2019 roku.
  • Zarząd lotniska prognozuje, że ten pozytywny trend utrzyma się w kolejnych miesiącach, a szczyt przypadnie na okres wakacji.

– Wyjątkowa sytuacja, w jakiej znalazło się nasze lotnisko w związku z sytuacją za wschodnią granicą nie przeszkodziło nam w przygotowaniu atrakcyjnej oferty na sezon letni. Nowością w siatce połączeń zagranicznych jest trasa do Wenecji, zaś do krajowych destynacji obok Warszawy i Gdańska dołączył port Olsztyn-Mazury – mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Szczególnie cieszy nas dobra współpraca z przewoźnikami, którzy od niedawna pojawili się na naszym lotnisku, takimi jak Wizz Air. Aktywnie zabiegamy o uruchomienie kolejnych połączeń oczekiwanych przez mieszkańców Podkarpacia.

Port lotniczy w Jasionce z coraz większą siatką połączeń

W miesiącach wakacyjnych port lotniczy w Jasionce obsługiwać będzie aż 23 trasy do 12 krajów – łącznie ponad 80 regularnych rejsów pasażerskich tygodniowo. Wśród słonecznych kierunków są te najbardziej popularne: Grecja, Turcja, Bułgaria, Albania, Chorwacja i Włochy, dostępne zarówno w formule czarterowej, jak i w ramach regularnych połączeń (Wenecja, Zadar, Burgas). Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się bezpośrednia trasa Rzeszów – Newark. Co tydzień na pokładach Dreamlinerów PLL LOT podróżują za ocean setki pasażerów, w większości przedstawiciele amerykańskiej Polonii i ich rodziny, ale także przedsiębiorcy działający na arenie międzynarodowej.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Siatkę połączeń uzupełniają całoroczne kierunki realizowane przez linie Ryanair (Londyn Stansted, Londyn Luton, Manchester, Bristol, East Midlands, Dublin) i Wizzair (Oslo, Eindhoven, Londyn Luton) oraz codzienne połączenie stolicy Podkarpacia z Warszawą, którego częstotliwość w sezonie letnim zwiększyła się aż do pięciu  lotów dziennie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułA jednak się da. Fanka Skyrima odtworzyła się perfekcyjnie w edytorze postaci
Następny artykułOd 24 lutego do Polski z Ukrainy wjechało 3,338 mln osób