A A+ A++

W Łodzi ruszyły prace przy budowie parkingów wielopoziomowych. Po ich powstaniu kierowcy będą mogli skorzystać z blisko 900 miejsc. Niestety trzeba na to trochę poczekać.

Brak miejsc parkingowych to problem, z którym boryka się wiele miast. Samochodów przybywa, a przestrzeń na tego typu inwestycje, zwłaszcza w centrach, jest mocno ograniczona. W związku z tym, by odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców i turystów, miasta muszą budować parkingi wielopoziomowe. Takie właśnie mają za jakiś czas stanąć w centrum Łodzi.

Parkingi wielopoziomowe w centrum Łodzi

W stolicy województwa łódzkiego ruszyły właśnie prace przy budowie czterech wielopoziomowych parkingów. Wszystkie nowe budowle zlokalizowane będą w bezpośrednim sąsiedztwie głównej ulicy miasta – Piotrkowskiej. Parkingi znajdować się będą:

  • przy ul. Kościuszki 42 (dostępne będą 292 miejsca parkingowe)
  • przy ul. Tuwima 10 (118 miejsc parkingowych)
  • przy ul. Wschodniej 62/64 (263 miejsca parkingowe)
  • przy ul. Wschodniej 67 (218 miejsc parkingowych)

Oznacza to, że łącznie zmotoryzowani będą mogli skorzystać z dodatkowych 891 miejsc parkingowych w centrum miasta.

Wielopoziomowe parkingi w Łodzi. Kiedy powstaną?

Cała inwestycja prowadzona jest w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Zadaniem partnera, czyli firmy Mota Engil Central Europe jest zaprojektowanie budynków, a następnie wybudowanie ich na udostępnionych przez miasto działkach oraz odpowiadanie za ich eksploatację przez cały czas trwania umowy. Ta zaś została podpisana na 29 lat. Zgodnie z jej zapisami po tym czasie miasto, które jest właścicielem gruntów, wejdzie w posiadanie również pozostałych budynków.

Na nowe miejsca parkingowe kierowcy w Łodzi będą jednak musieli jeszcze trochę poczekać. Pierwsze z nich mają być dostępne dopiero w 2025 roku.

W Katowicach zbudowano pierwszy w Polsce parking automatyczny

Oczywiście nie tylko w Łodzi prowadzone są działania, które mają zwiększyć liczbę miejsc parkingowych. Przykładem mogą być Katowice, w których zbudowano pierwszy w Polsce parking automatyczny. Budowla znajdująca się na ulicy Tylnej Mariackiej składa się z dwóch zespołów maszyn. W skład pierwszego z nich wchodzi 12 modułów parkingowych. Drugi z kolei składa się z ośmiu takich modułów. Każdy taki moduł wyposażony jest w niezależny wjazd/wyjazd oraz 12 platform parkingowych. W efekcie na powierzchni, gdzie w normalnych warunkach zmieściłoby się ponad 40 miejsc parkingowych, ulokować będzie można 240 pojazdów.

Kierowca, który … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWieluń: Po nitce do kłębka. Policjanci ukrócili niecny proceder, troje zatrzymanych
Następny artykułКомітет ВР підтримав пропозиції Президента до закону про відновлення е-декларування