Belgia pokonała Walię 2-1 w przedostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Narodów. Gospodarze już do przerwy objęli dwubramkowe prowadzenie za sprawą znakomitej współpracy Kevina De Bruyne i Michy’ego Batshuayia. Po zmianie stron pozwolili rywalom tylko na honorowe trafienie.

Zobacz zapis relacji live z meczu Belgia – Walia

W czterech poprzednich potyczkach Walijczycy ugrali tylko punkt. Za dobry zwiastun mogli uważać fakt, że ta skromna zdobycz była efektem remisu właśnie z Belgią

W czerwcu przed własną publicznością “The Dragons” bramkę na 1-1 zdobyli w samej końcówce spotkania.

Belgia – Walia. Podwójne uderzenie “Czerwonych Diabłów”

Tym razem ekipa Roberto Martineza już do przerwy prowadziła 2-0. Wynik spotkania w 10. minucie otworzył Kevin De Bruyne. Uderzył bez przyjęcia z linii pola karnego, piłka musnęła palce interweniującego Wayne’a Hennesseya, ale i tak po chwili znalazła się w siatce.

W roli asystenta wystąpił Michy Batshuayi. A w kolejnej bramkowej akcji to właśnie on okazał się egzekutorem. Dopełnił formalności strzałem z kilku metrów po idealnym dograniu z bocznego sektora od De Bruyne.

Walijczycy odpowiedzieli krótko po zmianie stron. Znakomita centrą w pole karne rywala popisał się Brennan Johnson – strzelec gola z Cardiff – a z piątego metra głową nie do obrony uderzył Kieffer Moore.

W 77. minucie arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy, dopatrując się faulu Joe Morrella na De Bruyne. Po analizie VAR anulował jednak tę decyzję.

W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę obejrzał Martinez, wykazujący nadmierną irytację za linią boczną.

Rezultat 2-1 oznacza, że układ tabeli grupy A4 nie ulega zmianie. Przed ostatnią serią gier Belgowie pozostają na pozycji wicelidera, a Wyspiarze zamykają stawkę bez triumfu na koncie.

Oba zespoły przedzielają “Biało-Czerwoni”, którzy w rozgrywanym równolegle spotkaniu ulegli w roli gospodarza Holendrom 0-2. Relację z tego meczu znajdziesz TUTAJ.

Belgia – Walia 2-1 (2-0)

Bramki: 1-0 De Bruyne (10.), 2-0 Batshuayi (38.), 2-1 Moore (50.)