A A+ A++




Chorwacja to stosunkowo ‘egzotyczny’ siatkarsko kraj. O tym, jak bardzo mieliśmy okazję przekonać się przy okazji starcia 2. kolejki Ligi Mistrzyń. Gospodarzy meczu HAOK Mladost Zagrzeb – DevelopRes Rzeszów przerosła organizacja. Przed spotkaniem bowiem nie wybrzmiał hymn rozgrywek. 

CEREMONIAŁ NIEKOMPLETNY

W drugiej rundzie grupy A Ligi Mistrzyń HAOK Mladost Zagrzeb rywalizował we własnej hali z DevelopResem Rzeszów. Wicemistrzynie Polski były murowanymi faworytkami spotkania i należycie wywiązały się z tej roli. W Chorwacji pokonały miejscowego mistrza 3:0. Na swoim koncie posiadają tym samym sześć oczek, a już za dwa tygodnie rozegrają absolutnie hitowe spotkanie z Prosecco Doc Imoco Conegliano na czele z Joanną Wołosz i Martyną Łukasik.

Jednym z ciekawszych wydarzeń, które towarzyszyło całej konfrontacji, a zasadniczo przed jej rozpoczęciem był brak oficjalnego hymnu. Zespoły przed rozpoczęciem zawodów ustawiły się na końcowych liniach boiska, oczekując na wybrzmienie pieśni rozgrywek, jak ma to w zwyczaju miejsce przed każdym starciem Klubowych Mistrzostw Europy. Hymn nie wybrzmiał od razu, co mogło sprawiać wrażenie problemów technicznych. W wyniku tego sędziowie dali chwilę, ale po upływie około minuty-dwóch wybrzmiał ich gwizdek. Tak więc swego rodzaju rytuał, wizytówka rozgrywek została pominięta, odbierając tym sam randze meczu.

To tylko potwierdza, w jakim miejscu pod względem samej organizacji spotkań czy turniejów znajduje się chociażby Polska, a jak daleko w tyle znajdują się inne państwa Europy. Na ten moment zespół ze stolicy Chorwacji zamyka tabelę grupy A. Jako jedyny nie wygrał przynajmniej seta.

Zobacz również:
Liga Mistrzyń. Totalna niemoc polskiego klubu. Julia Nowicka: To nie jest koncert życzeń

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNawet 35 dni wolnego w roku. Kto będzie mógł skorzystać w 2025?
Następny artykułWłocławskie Centrum Biznesu zaprasza na wydarzenie w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości