PSV Eindhoven pokonał na własnym stadionie Galatasaray Stambuł 5-1 w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Bohaterem był 33-letni Eran Zahavi, który skompletował hat-tricka i zaliczył asystę.

Gospodarze objęli prowadzenie już w drugiej minucie. Zahavi wykorzystał fatalny błąd Fernanda Muslery. Doświadczony urugwajski bramkarz dostawszy piłkę od Marcao tak ją przyjmował, że odebrał mu futbolówkę napastnik PSV i strzelił do opuszczonej bramki.

Chwilę później mogło być 2-0 – z pola karnego uderzył Yorbe Vertessen, ale posłał piłkę minimalnie obok słupka.

Podopieczni Rogera Schmidta byli lepsi i udowodnili to w 35. minucie, kiedy ponownie na listę strzelców wpisał się Zahavi. Piłkarze PSV znowu wykorzystali błąd, tym razem Emrego Kilinca, który stracił piłkę w okolicach środka boiska, wyprowadzając zabójczą kontrę – na jej finiszu Noni Madueke zagrał z prawej strony do wbiegającego Izraelczyka, a ten trafił do siatki.

Liga Mistrzów
2021-07-21 21:00 | Stadion: Philips Stadion | Arbiter: Alejandro José Hernández Hernández
PSV Eindhoven
Galatasaray Stambuł

DO PRZERWY  2-1
E. Zahavi 2′,35′,84′
M. Götze 51′,88′

E. Kılınç 42′

Kilinc zrehabilitował się w 42. minucie. Z lewej strony dośrodkował Ömer Bayram, a niepilnowany pomocnik Galatasarayu uderzeniem głową pokonał Joëla Drommla.

W 51. minucie gospodarze znowu wygrywali różnicą dwóch goli. Zahavi popisał się świetną asystą “bez patrzenia” do wbiegającego w pole karne Maria Goetzego, a strzelec zwycięskiej bramki w finale mistrzostw świata 2014 pokonał Muslerę.

Piłkarze PSV dobili rywala w w końcówce. Najpierw w 84. minucie hat-tricka skompletował Zahavi, a cztery minuty później drugie trafienie w środowym meczu zaliczył Goetze.