A A+ A++

Sajf al-Islam Kadafi, w przeszłości postrzegany jako potencjalny następca ojca, obalonego w 2011 roku, zamierzał wystartować w wyborach prezydenckich w Libii, które odbędą się w przyszłym miesiącu.

Nazwisko Kadafiego pojawiło się jednak na liście osób, które nie mogą ubiegać się o prezydenturę, opublikowanej przez Najwyższą Komisję Wyborczą. Kadafi-junior może odwołać się od decyzji Komisji do sądu.

Sajf al-Islam Kadafi został skazany na śmierć przez sąd w Trypolisie w 2015 roku za stosowanie przemocy wobec uczestników protestów, które przerodziły się w rebelię przeciw władzy jego ojca, ale wyrok w jego sprawie został zakwestionowany przez rywalizujące ze sobą w Libii ośrodki władzy.

Czytaj więcej

Libia: Syn Muammara Kadafiego wyszedł z więzienia

Kadafi-junior jest też poszukiwany przez Międzynarodowy Trybunał Karny pod zarzutem popełnienia zbrodni przeciw ludzkości.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich w Libii odbędzie się 24 grudnia. Od czasu upadku Muammara Kadafiego kraj pogrążony jest w wewnętrznym konflikcie. W Libii funkcjonuje kilka ośrodków władzy, które wzajemnie się zwalczają.

Nazwisko Kadafiego pojawiło się na …

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWielka Brytania zmniejszy liczebność wojsk lądowych do 73 tys.
Następny artykułNA ŻYWO: Granica polsko-białoruska. Najważniejsze informacje z 25 listopada