Jeden dzień w Bundeslidze, a prawie wszystko się odmieniło. Borussia Dortmund wygrała, Bayern Monachium przegrał i prawie został już dogoniony przez odwiecznego rywala. Podobnie w tabeli strzelców: Robert Lewandowski bez gola, Erling Haaland z popisem strzeleckim i Norweg znacznie zbliżył się do Polaka.

Zaczęło o 15:30 gdy Bayern podejmował Werder Brema. Był faworytem, a tylko zremisował 1:1. Na dodatek Lewandowski oddał ledwie dwa niecelne strzały, nie strzelił gola i był jednym z najgorszych piłkarzy mistrza Niemiec. To wykorzystał wieczorem Haaland.

Takich ocen Lewandowski nie dostał już dawno! Prawdziwy pogrom. Mocne porównanie

Haaland goni Lewandowskiego

Norweski napastnik strzelił aż cztery gole dla Borussii, która rozbiła w Berlinie Herthę 5:2. Niesamowity wyczyn Haalanda, biorąc pod uwagę, że pierwsze trzy bramki zdobył po przerwie w 15 minut. Dzięki temu ma już 10 goli w sezonie, został nowym wiceliderem klasyfikacji strzelców. Lewandowski wyprzedza go już tylko o jedno trafienie.

Jamie VardyBył zrozpaczony, miał problemy z prawem. Zarabiał 20 funtów, leczył się wódką. Dziś jest wielką gwiazdą

Po siedem goli mają Lucas Alario z Bayeru Leverkusen i Andrej Kramarić z Hoffenheim. Ten drugi strzelił gola z rzutu karnego w meczu ze Stuttgartem (3:3). Chorwat był niedawno najlepszym strzelcem Bundesligi, ale nie grał w kilku spotkaniach, po tym jak uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Do podium zbliżył się Matheus Cunha z Herthy. Z Borussią strzelił dwa gole, był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem gospodarzy, w jego cieniu pozostawał Krzysztof Piątek. Cunha po ośmiu kolejkach Bundesligi ma sześć bramek.

Następna kolejka ligi niemieckiej odbędzie się w przyszły weekend. Bayern zagra z Koeln, Borussia ze Stuttgartem a Hertha z Bayerem Leverkusen. W tabeli Bayern ma punkt przewagi nad Borussią i Bayerem.