A A+ A++

Trener Thomas Thurnbichler powołał na te zawody: Macieja Kota, który jest ósmy w klasyfikacji cyklu po dwóch konkursach w Wiśle, Stefana Hulę, Klemensa Murańkę, Jarosława Krzaka oraz Adama Niżnika. Ten ostatni będzie miał okazję zadebiutować w zawodach tej rangi.

Biało-czerwonymi we Francji opiekować się będą trenerzy Wojciech Topór i Krzysztof Biegun.

ZOBACZ TAKŻE: Joanna Badacz wybrana na prezesa Polskiego Związku Biathlonu

Hula i Murańka, którzy w tym sezonie wchodzą w skład reprezentacyjnych grup regionalnych, oraz 19-letni Niżnik z kadry młodzieżowej zadebiutują w tegorocznym cyklu LGP.

“Bardzo się cieszę, że wystartuję w Courchevel. Po raz pierwszy będę miał okazję zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami na świecie na arenie międzynarodowej. Zdecydowanie bardziej czuję radość niż stres, ale podejrzewam, że bliżej startu ten stres się pojawi. To będzie normalne uczucie i godzę się z tym, bo lubię skakać w stresie” – przyznał Niżnik, cytowany przez PZN.

W Courchevel zabraknie głównych podopiecznych Thurnbichlera z kadry A, którzy we wtorek rozpoczną kilkudniowe zgrupowanie w niemieckim Oberhofie, a następnie udadzą się na krótki urlop wakacyjny.

We Francji nie wystąpią z kolei polskie narciarki.

Zawody męskie rozpoczną się w niedzielę o godz. 18. Po dwóch konkursach w klasyfikacji Letniej GP prowadzą wspólnie Kubacki i Stoch, którzy na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle Malince zajęli pierwsze i drugie miejsca. Mają po 180 punktów i o 70 wyprzedzają Jakuba Wolnego.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” podsumowała „Wakacje z uśmiechem”
Następny artykułHy-Brasil to najsłynniejsza “fantomowa wyspa”. Przez 400 lat była na mapach i znikła