W kwalifikacyjnym meczu Ligi Mistrzów z Omonią Nikozja Mateusz Wieteska doznał kontuzji mięśni brzucha. Obrońcę Legii Warszawa czeka kilka miesięcy przerwy w grze.

W środowy wieczór mistrzowie Polski odpadli z batalii o fazę grupową Champions League. W II rundzie kwalifikacji ulegli na własnym stadionie cypryjskiej Omonii Nikozja 0-2. Teraz pozostaje im rywalizacja w eliminacjach Lig Europy.

Spotkania nie dokończył środkowy obrońca gospodarzy Mateusz Wieteska, mimo że do gry wszedł z ławki rezerwowych. W drugiej połowie zastąpił ukaranego czerwoną kartką Igora Lewczuka. Sam murawę opuścił w dogrywce, dokładnie w 108. minucie.

23-latek nie był w stanie zejść z boiska o własnych siłach. Jak donosi “Przegląd Sportowy”, czwartkowe badania wykazały, że doznał urazu mięśni skośnych brzucha. Leczenie potrwać ma kilka miesięcy. W najgorszym wariancie – nawet pół roku.

Kontuzja kolejnego defensora (rekonwalescencję przechodzi Marko Veszović), zawęża pole kadrowego manewru trenerowi Aleksandarowi Vukoviciowi. Spośród stoperów do dyspozycji ma obecnie Artura Jędrzejczyka, Inakiego Astiza i Williama Remy’ego.

W drugiej kolejce PKO Ekstraklasy legioniści podejmą Jagiellonię Białystok. Początek meczu w sobotę o godz. 20.00.