A A+ A++

– To jedyna droga do tego, by wiele dużych klubów uniknęło zapaści finansowej. W przeciwnym razie będzie ona coraz powszechniejsza – mówi Karl-Heinz Rummenigge, legenda i były szef rady nadzorczej Bayernu Monachium.

Mistrz Europy z 1980 roku i dwukrotny wicemistrz świata znany jest z dość radykalnych propozycji dotyczących regulacji kwestii współczesnego futbolu. W wypowiedzi dla niemieckiego pisma “Welt am Sonntag” zaproponował wprowadzenie finansowego fair play w czołowych klubach Europy, ale w wersji 3.0. jest to wersja jeszcze radykalniejsza niż obecnie.

Jego zdaniem, to jedyny ratunek dla współczesnej piłki nożnej i jej finansów. Ma pomóc w zatrzymaniu obłędnego zadłużania się klubów. Rummenigge postuluje wprowadzenie twardych zasad, których lekceważenie miałoby radykalne konsekwencje. Jak tłumaczy, to dla dobra wszystkich. W przeciwnym razie klubom grozi poważna zapaść finansowa.

Rummenigge: Ograniczyć pensje piłkarzy

Ograniczenia miałyby się sprowadzać np. w ustaleniu stałych i nienaruszalnych pensji piłkarzy oraz ujednolicenia zasad przeprowadzania transferów. Natomiast odrzucił propozycję obłożenia zawodników podatkiem od luksusu. Karl-Heinz Rummenigge uważa jednak, że pandemia wykazała wszystkim, jak fatalnie funkcjonuje ekonomicznie wiele klubów i na jak kruchych podstawach stoją. Trzeba to szybko zmienić.


INTERIA.PL

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSonik nadal na czele Pucharu Świata
Następny artykułHurkacz jak błyskawica! Wchodzi do ćwierćfinału w 64 minuty! Demolka