W meczu 5. kolejki Premier League Leeds United przegrało na własnym stadionie z Wolverhampton 0-1. Cały mecz w barwach beniaminka angielskiej ekstraklasy rozegrał Mateusz Klich.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W ósmej minucie Patrick Bamford skierował wprawdzie piłkę do siatki, lecz był na spalonym, przez co Leeds nie mogło się cieszyć z prowadzenia.

W 53. minucie w podobnej sytuacji znalazła się ekipa Wolverhampton. Romain Saiss pokonał silnym strzałem z pola karnego Illana Mesliera, lecz po analizie VAR sędzia nie wskazał na środek boiska, lecz ponownie odgwizdał ofsajd.

“Wilki” jednak w końcu dopięły swego, w czym pomogło im szczęście oraz… Kalvin Philips, który zmienił głową tor lotu piłki po uderzeniu Raula Jimeneza, kompletnie myląc swojego bramkarza.

Leeds walczyło jeszcze o zdobycie wyrównującej bramki, lecz Rui Patricio pozostał niepokonany.

Po pięciu kolejkach Wolverhampton zajmuje szóste miejsce w tabeli, tracąc cztery punkty do liderującego Evertonu. Leeds okupuje 10. lokatę.