Laseroterapia to pojęcie, pod którym kryje się szereg zabiegów medycznych. Jest ono znana blisko od 20 lat, cieszy się niemałą popularnością, jak i skutecznością. Jak sama nazwa wskazuje – kluczową rolę w laseroterapii pełni laser. Jakie zabiegi obejmuje laseroterapia? Czym dokładnie jest?
- Laseroterapia – czym jest?
- Laseroterapia – zabiegi
- Przeciwwskazania i zalecenia do zabiegu laserem
Laseroterapia – czym jest?
Laseroterapia to szereg zabiegów, w których jak sama nazwa wskazuje – wykorzystywane są lasery medyczne. Mowa tu nie o jednym, a o wielu różnych laserach – diodowych, rubinowych, redukujących zmarszczki, neodymowo-yagowych, aleksandrytowych czy arganowych. Laseroterapia jest zróżnicowana, można ją przeprowadzać we wszystkich grupach wiekowych z wyłączeniem niemowląt i osób w podeszłym wieku. Jeśli chodzi o działanie, laseroterapia polega na emitowaniu wiązki światła na wybrany fragment ciała przez określony czas. Stosowane lasery mogą wysyłać promienie w sposób ciągły bądź pulsacyjny. To, jaki zostanie zastosowany typ lasera zależy przede wszystkim od schorzenia pacjenta i jego stanu ogólnego stanu zdrowia.
Laseroterapia – zabiegi
Wyróżnia się wiele zabiegów laseroterapii w medycynie estetycznej, każdy z nich stosowany jest w innej sytuacji. Do najpopularniejszych należą:
- depilacja laserowa,
- laserowe leczenie trądziku (laseroterapia na twarz)
- liposukcja laserowa,
- usuwanie rozstępów oraz blizn,
- laserowe usuwanie tatuażu,
- zamykanie naczynek,
- laserowe odmładzanie z redukcją naczynek i przebarwień,
- laserowe obkurczanie pochwy,
- laserowe leczenie chrapania.
Jest to zaledwie część zabiegów które wchodzą w skład laseroterapii. Działa ona przeciwbólowo, przeciwzapalnie i biostymulująco. Ułatwia przepływ krwi przez rozszerzenie naczyń krwionośnych, co przyczynia się nie tylko do zmiany wyglądu, ale także poprawy stanu zdrowia. Ponadto laseroterapia pobudza regenerację aksonów po uszkodzeniu nerwów, przyspiesza odbieranie bodźców przez błony komórek nerwowych i uczestniczy w syntezie białka. Zabiegi laserowe są więc dla nas naprawdę korzystne.
Przeciwwskazania i zalecenia do zabiegu laserem
Skoro wyjaśniliśmy już, co to jest laseroterapia oraz jakie zabiegi obejmuje, możemy przejść do przeciwwskazań i zaleceń do jej stosowania. Kto może poddać się terapii laserem? Przede wszystkim osoby, które cierpią na:
- wysypki i wykwity,
- rumieńce i pękające naczynka krwionośne,
- sińce pod oczami,
- trądzik, łojotok,
- trudno gojące się rany i blizny,
- porażenie nerwu twarzowego,
- obrzęki,
- grzybicę paznokci,
- chrapanie bądź bezdech senny.
Choć terapia laserowa przynosi ukojenie i ulgę w wielu dziedzinach, niestety niektóre osoby nie mogą skorzystać z tych udogodnień. Przeciwwskazaniami są:
- wiek – niemowlęcia i osoby starsze,
- choroby nowotworowe,
- ciąża,
- miesiączka,
- padaczka,
- wysoka gorączka bądź uogólniona infekcja,
- uczulenie na światło,
- nadczynność gruczołów dokrewnych,
- procesy zapalne i choroby bakteryjne,
- choroba wieńcowa.
Wiele osób zastanawia się, czy laseroterapia boli. Jak jest naprawdę? Wszystko tak naprawdę zależy od konkretnego zabiegu i laseru, jaki został zastosowany. Wiele klinik zaopatrzonych jest w nowoczesny i wysokiej jakości sprzęt, który pozwala uniknąć bólu bądź go zminimalizować. Pamiętajmy, że każdy z nas ma inny próg bólu.
Wybór kliniki, w jakiej podejmiemy się laseroterapii jest niezwykle ważny! Chcąc uniknąć negatywnych skutków ubocznych należy skorzystać z usług specjalistów, posiadających wieloletnie doświadczenie i niezbędną wiedzę – na przykład z Kliniki Miracki w Warszawie.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS