A A+ A++

Lampy zewnętrzne. Fot. Merkury Market

Dlaczego cenimy sobie lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu?

Przede wszystkim dają nam one komfort i bezpieczeństwo wszędzie tam, gdzie nieoświetlona przestrzeń rodzi groźbę potknięcia się, ale też np. wtargnięcia na posesję nieproszonych gości. Oczywiście taki efekt daje również zwyczajne oświetlenie bez udoskonaleń, ale lampy z czujnikiem mają nad nimi podstawową przewagę: jest nią oszczędność energii, co za tym idzie również pieniędzy. Dodatkowo warto wskazać, że jeszcze z przynajmniej jednego powodu jest to rozwiązanie bardziej ergonomiczne – nie musimy nadkładać drogi po to, aby dojść do włącznika i zapalić światło. Mamy przy tym do dyspozycji różne rodzaje lamp zewnętrznych o różnych właściwościach. Będą to między innymi kinkiety, plafony zewnętrzne, reflektory ogrodowe lub bardzo mocne reflektory przemysłowe. 

Jak działają lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu?

Wśród montowanych w lampach zewnętrznych czujników ruchu można wyróżnić kilka wiodących typów. Najpopularniejsze to czujniki podczerwieni (PIR) i czujniki mikrofalowe (HF). Pierwszy typ działa w ten sposób, że wykrywa obiekty cieplejsze od otoczenia. Czujnik HF odznacza się większym wyczuleniem na fale i wibracje, co daje mu przewagę nad alternatywnymi mechanizmami.  

Możliwość sterowania – ważna cecha lamp zewnętrznych z czujnikiem

Nowoczesne lampy zewnętrzne.Nowoczesne lampy zewnętrzne. Fot. Merkury Market

Współcześnie oferowane lampy zewnętrzne z czujnikiem to przede wszystkim nowoczesne produkty, których parametry można wyregulować według upodobań. Nawet lampy solarne coraz częściej sterowane są za pomocą pilota. Można w ten sposób dostosować parametry takie, jak odległość, czułość lub intensywność i czas świecenia.

Instalacja lampy zewnętrznej z czujnikiem. Czy jest skomplikowana?

Wydawać się może, że instalacja lampy zewnętrznej z czujnikiem może przysporzyć więcej trudności, niż w przypadku tradycyjnego oświetlenia. Nie jest to jednak prawda – montaż i podłączenie takiego produktu nie odbiega od standardowych działań zmierzających do uruchomienia przydomowego oświetlenia. Jeśli jednak chcemy uwolnić się od konieczności położenia instalacji i rozprowadzenia przewodów elektrycznych – możemy wybrać lampę zewnętrzną LED zasilaną dzięki panelowi solarnemu. Wówczas wystarczy zadbać o to, aby ogniwo było zamontowane tak, aby przez większość dnia padały na nie promienie słoneczne.  

Gdzie i jak ustawić lampę zewnętrzną?

Ważne jest, żeby lampa zewnętrzna z czujnikiem była ustawiona z dala od źródeł ciepła, które mogłyby prowadzić do jej niepotrzebnego uruchamiania lub nie dość dużej czułości. Odpowiednie ustawienie będzie też powodowało uruchomienie urządzenia dokładnie po przekroczeniu punktu, na którego oświetleniu najbardziej nam zależy. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSteiner: decyzję podjęliśmy jakieś dwa, trzy tygodnie temu
Następny artykułFujitsu prezentuje ekstremalnie lekkie laptopy z Tiger Lake i Renoir