A A+ A++

Szukając odpowiedniego i sprawdzonego miejsca do przeprowadzania badań wytrzymałościowych w przemyśle warto skorzystać z oferty laboratorium wytrzymałościowego. Oferuje ono dostęp do wielu skutecznych badań i prób, które znajdują zastosowanie w przypadku materiałów metalowych, stopów metali i tworzyw sztucznych. Dlaczego jednak warto skorzystać z tej oferty?

Laboratorium wytrzymałościowe – czym się zajmuje?

Laboratorium Wytrzymałościowe Tenslab zajmuje się wykonywaniem badań z użyciem wielu metod wytrzymałościowych przeznaczonych dla klientów z sektora przemysłowego. To między innymi badania rozciągania, łamania, próby udarności, pomiary twardości czy badania zawartości ferrytu. W tym przypadku do dyspozycji mamy w pełni nowoczesną aparaturę pomiarową, która wykorzystywana jest w wielu badaniach i próbach wytrzymałościowych. Dodatkowo firma ta zajmuje się pełnym przygotowaniem próbek, co pozwala uzyskać interesujące nas wyniki w bardzo krótkim czasie.

Sprawdź też: udarność

Dlaczego warto wybrać ofertę laboratorium wytrzymałościowego?

Wykonywanie badania wytrzymałościowe przeprowadzane są pod okiem ekspertów z laboratorium Tenslab, w celu kwalifikacji technologii z branży spawalniczych, a także do skutecznego sprawdzenia umiejętności kandydatów na dane stanowiska. To profesjonalizm i fachowość na każdym etapie realizacji zlecenia. To również w pełni indywidualne podejście do każdego klienta, dzięki czemu firma ta cieszy się pozytywnymi opiniami wśród swoich zleceniodawców. Zdecydowanie warto skorzystać z pełnej oferty badań oferowanych przez Laboratorium Wytrzymałościowe Tenslab.

Laboratorium Wytrzymałościowe Tenslab i jego oferta

Laboratorium wytrzymałościowe Tenslab w ramach profesjonalnej praktyki zawodowej wykonuje szereg badań, w tym specjalistyczne badania mechaniczne takie jak:

  • Próba udarności– badanie to pozwala określić stopień, w jakim dana próbka jest odporna na pękanie. Jest ono wykonywane w różnym zakresie temperaturowym, zarówno w temp. pokojowej jak również w -60 i -196 stopniach Celsjusza. Wykonywana za pomocą uderzeń młota Charpy’ego i pomiaru energii złamania.
  • Badania metalograficzne– to specjalistyczny rodzaj badań mechanicznych wykorzystujących zarówno technikę badania metalograficznego mikroskopowego jak również badania metalograficznego makroskopowego w zależności od potrzeb. 
  • Statyczna próba rozciągania– to badanie pozwalające sprawdzić wytrzymałość danego materiału na kruszenie, polegające na rozciąganiu go w przeciwnych kierunkach aż do momentu rozerwania. Informacje pozyskane dzięki tym badaniom pozwalają w odpowiedni sposób określić granicę wytrzymałości użytej próbki. Odpowiednie materiały to przede wszystkim wyroby hutnicze, takie jak złącza (lutowane, spawane, zgrzewane), a także tworzywa sztuczne czy materiały kompozytowe (np. ceramika).

Laboratorium Wytrzymałościowe Tenslab

Laboratorium Wytrzymałościowe Tenslab zajmuje się wykonywaniem badań wytrzymałościowych dla wszelkiego rodzaju złączy, wyrobów hutniczych, tworzyw sztucznych i ceramiki. Miejsce to posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji, dzięki czemu oferta ta jest sprawdzoną propozycją. Wykonywane badania z użyciem metod odpornościowych i wytrzymałościowych są niezbędne, aby móc dokonać kwalifikacji technicznych, jak również pomocne w skutecznej weryfikacji kandydatów na odpowiednie stanowiska spawalnicze.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCoraz więcej osób zadowolonych ze zmian podatkowych
Następny artykułWybitna rzeźbiarka z trudną historią. Katarzyna Kobro w Google Doodle