W miniony weekend odbyły się rozgrywki 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej. Nasi chłopcy tym razem wyruszyli do Zamościa. Pierwsze, piątkowe spotkanie, kwidzyński MTS rozegrał z gospodarzami, drużyną MKS Padwa Zamość. Pierwszą połowę kwidzynianie zakończyli przewagą dwóch bramek. W drugiej połowie MTS stopniowo powiększał swoją przewagę i ostatecznie mecz zakończył się sukcesem MTS I Kwidzyn 28:20. Najwięcej bramek zdobył Artur Ekstowicz (8). W sobotnim spotkaniu nasi szczypiorniści, mimo woli walki i wyrównanej dość rywalizacji na parkiecie, nie mieli szczęścia i niewielką przewagą (26:29) przegrali z SPR Górnik II Zabrze. W niedzielne przedpołudnie kwidzynianie rozegrali swój ostatni mecz w ramach eliminacji Mistrzostw Polski. Zmierzyli się z drużyną KPR Ostrowia Ostrów Wielkopolski. Pierwszą część meczu MTS przegrywał jedną bramką (16 do 15). W drugiej połowie nastąpiła jednak mobilizacja i nasi chłopcy ostatecznie zwyciężyli całe spotkanie 31:28. Najwięcej bramek (po 6) rzucili Denis Grochowski i Hubert Raczkowski. Tym samym MTS I Kwidzyn zajął drugie miejsce w 1/8 rozgrywek i razem ze zwycięzcą grupy (SPR Górnik II Zabrze) zakwalifikował się do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.