A A+ A++

W dniach od 30 maja do 15 czerwca  2022 r. na terenie Powiatu Kościerskiego zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa. Powyższy terminarz nie uwzględnia sobót.

Siedzibą Powiatowej Komisji Lekarskiej będzie budynek AQUA Centrum Kaszubskie Centrum Sportowo – Rekreacyjne przy ul. Hallera 2 w Kościerzynie.

Celem kwalifikacji wojskowej jest ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających temu obowiązkowi oraz osób zgłaszających się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, które ukończyły 18 rok życia.

Tegoroczna kwalifikacja dotyczy przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 2003 roku. Oprócz nich stawić się muszą mężczyźni urodzeni w latach 1998-2002, którzy nie mają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej, a także osoby urodzone w latach 2001-2002, które zostały uznane za czasowo niezdolne do służby i właśnie upływa termin tej niezdolności.

Wezwanie do kwalifikacji wojskowej obejmuje również kobiety urodzone w latach 1998-2003 – absolwentki lub studentki kierunków medycznych, weterynaryjnych lub psychologicznych. Stawić się przed komisją powinny także osoby, które zgłosiły się na ochotnika do pełnienia służby wojskowej, ale nie mają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej (kategorii).

Wezwania do stawienia się przed komisją przesyłane są imiennie. W  mieście i każdej gminie z terenu powiatu kościerskiego znajdują się również obwieszczenia o obowiązku poddania się kwalifikacji. Nieodebranie wezwania nie zwalnia z obowiązku stawienia się przed komisją.

Stawienie się przed komisją jest obowiązkowe. Osoby, które tego nie zrobią bez uzasadnienia przyczyny, mogą zostać przymusowo doprowadzone przez policję; grozi im za to również kara grzywny lub ograniczenia wolności.

Osoby wezwane do kwalifikacji wojskowej są zobowiązane zgłosić się na wezwanie w miejscu i terminie określonym w wezwaniu.

Osoba stawiająca się do kwalifikacji wojskowej przedstawia:

1. wójtowi lub burmistrzowi:

a)    dowód osobisty lub inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości,

b)    dokument potwierdzający przyczyny niestawienia się do kwalifikacji wojskowej, jeśli stawienie się do kwalifikacji wojskowej w terminie określonym w wezwaniu nie było możliwe;

2. powiatowej komisji lekarskiej:

a)    posiadaną dokumentację medyczną, w tym wyniki badań specjalistycznych, przeprowadzonych w okresie dwunastu miesięcy przed dniem stawienia się do kwalifikacji wojskowej;

3. wojskowemu komendantowi uzupełnień:

a)    aktualną fotografię bez nakrycia głowy,

b)    dokumenty potwierdzające poziom wykształcenia lub pobieranie nauki (świadectwa, zaświadczenia, legitymacje),

c)    posiadane kwalifikacje zawodowe (np. prawo jazdy).

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułElimiminacje do Kadry Narodowej Juniorów
Następny artykułOd przyszłego roku jeszcze mniej gotówki w rozliczeniach między firmami