W wirtualnym studiu Empiku tym razem zagoszczą zespół Kwiat Jabłoni, który powraca z drugim albumem „Mogło być nic” oraz Laura Lane i Ellen Haun, które w książce „Kopciuszek i szklany sufit” opowiedziały znane baśnie na nowo. Ponadto, z okazji premiery lutowego numeru „Pisma. Magazynu Opinii”, o miłości w czasach narcyzmu porozmawiają Justyna Dąbrowska, Małgorzata Halber, Karolina Lewestam i Grzegorz Ptaszek.
Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.
Kwiat Jabłoni – wtorek, 2 lutego, godz. 18
Z okazji premiery wyczekiwanego, drugiego albumu Kwiatu Jabłoni „Mogło być nic” (Agora) Kasia i Jacek Sienkiewiczowie odpowiedzą na pytania fanów podczas spotkania online. Rozmowę z jednym z najważniejszych i najpopularniejszych zespołów młodego pokolenia poprowadzi Agnieszka Szydłowska.
Zespół Kwiat Jabłoni dał się poznać szerszej publiczności za sprawą singla „Dziś późno pójdę spać”, który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 22 miliony razy. Każda kolejna opublikowana kompozycja także zdobyła uznanie słuchaczy. Świetnie przyjęte utwory znalazły się na debiutanckim albumie „Niemożliwe” wydanym w lutym 2019 r. Krążek uzyskał status platynowej płyty i do dziś znajduje się w zestawieniach najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.
Duet ponownie zaprasza słuchaczy do świata pełnego mądrych i ważnych przemyśleń. Na nowym albumie „Mogło być nic” znalazło się jedenaście autorskich kompozycji, które powstawały pod okiem producenta Wojtka Urbańskiego.
Laura Lane i Ellen Haun – środa, 3 stycznia, godz. 18
Znane baśnie właśnie nabrały bardziej feministycznego wymiaru. Laura Lane i Ellen Haun przekonują, że nadszedł czas kobiet, które potrafią być prawdziwymi głównymi bohaterkami swoich własnych opowieści. O łamiącej stereotypy książce „Kopciuszek i szklany sufit” (Wydawnictwo Albatros) autorki opowiedzą polskim czytelnikom podczas spotkania online. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, a tłumaczem konsekutywnym będzie Taida Meredith.
Laura Lane i Ellen Haun opowiedziały historie znane z dzieciństwa na nowo, z dużą dozą humoru. Mulan odnosi sukcesy w wojsku, ale gdy dowiaduje się, że zarabia mniej niż inni kapitanowie, wypowiada własną wojnę. Wendy uczy się, by nigdy nie ufać mężczyźnie, który co noc puka w jej okno. A książę od Śpiącej Królewny dowiaduje się, czym jest świadoma zgoda. W tej złośliwości tkwi mądrość, która zmienia nasze czasy. Dowcipne parodie klasycznych baśni przynoszą nowoczesne znaczenie słów „Długo i szczęśliwie” – takie, w którym obie strony są sobie równe.
Justyna Dąbrowska, Małgorzata Halber, Karolina Lewestam i Grzegorz Ptaszek – czwartek, 4 lutego, godz. 18
Premiera lutowego wydania „Pisma. Magazynu Opinii” posłuży jako punkt wyjścia do dyskusji o miłości w czasach narcyzmu. W rozmowie wezmą udział psycholożka i psychoterapeutka Justyna Dąbrowska, pisarka i rysowniczka Małgorzata Halber, dziennikarka Karolina Lewestam oraz psycholog i językoznawca dr hab. Grzegorz Ptaszek. Spotkanie poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.
Eksperci zastanowią się, czy mamy do czynienia z epidemią samouwielbienia. Spróbują odpowiedzieć na pytanie, jak opierać się kulturze cyfrowego narcyzmu i gdzie leży granica między zdrowym egoizmem a egocentryzmem. Porozmawiają o miłości, związkach i rodzinie w czasach hołdujących rozwijaniu „ja” i pielęgnowaniu miłości do siebie samego. Premiera „Pisma” jest okazją do tego, żeby pomówić o kluczowych problemach współczesnego człowieka.
Informacja prasowa
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS