Minionej niedzieli w Stradomii Wierzchniej odbyły się prestiżowe zawody triathlonowe, w których znakomicie wypadli oleśniczanie – Maks Banaszak, Tomasz Kubicki i Wiktor Twardowski.

Ten pierwszy reprezentował barwy ekipy Team Plast-Fabryka Okien i Drzwi i brał udział w sztafecie na dystansie 1/8 Ironman. Jego ekipa w składzie Sebastian Landwójtowicz, Renata Baranowska zajęła drugie miejsce. Banaszak w tej sztafecie jechał na rowerze. Natomiast druga ekipa w składzie Jakub Bielawski – pływanie, Dariusz Wróbel – rower i Robert Pontus – bieg zajęła na dystansie 1/4 Ironman pierwsze miejsce. Drugie miejsce na podium zajął także Wiktor Twardowski, który startował w kategorii M 18 na dystansie 1/8 .

Jeszcze lepiej zaprezentował się Tomasz Kubicki, który w swojej kategorii M 50 zdobył pierwsze miejsce z czasem 02:23:11, natomiast w kategorii open, gdzie startowało 259 zawodników był 53. – Zawody na wysokim poziomie, trasa jedna z najszybszych w Polsce, wspaniali kibice i fantastyczna pogoda – przyznał po wysiłku Kubicki. Dodając, że na dystansie 1/4 poprawił swój wynik aż o 5 minut.

Podkreślamy, że Kubicki szykuje się w tym sezonie do międzynarodowej imprezy Athletic Brewing Ironman Barcelona, gdzie 3 października sprawdzi się z najlepszymi z całego świata.

Te niezwykle wymagające zawody zawierają następujące konkurencje: 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze, 42,18 km biegu. Sportowiec z Oleśnicy miał już zadebiutować rok temu w Katalonii, niestety rywalizacja została przełożona na ten rok ze względów pandemicznych.