A A+ A++

Kolejne “zabójcze kolce” zostały odnalezione w lasach na terenie Nadleśnictwa Strzyżów. Na szczęście nikt nie zdążył się na nie nabić. O znalezisku została powiadomiona policja.

Niebezpieczne pułapki w leśnictwie Wola Zgłobieńska znalazł spacerowicz. Natknął się on na zaostrzone pręty zbrojeniowe wbite w kawałek drewna, które usytuowane i zamocowane były na ogólnodostępnej ścieżce.

Powiadomiona o znalezisku Straż Leśna znalazła we wskazanym miejscu kolejne pułapki – dwie odwrócone ostrzami do góry brony konne oraz jeden zaostrzony kolec wbity w kawałek drewna.

Wszystkie te przedmioty były zainstalowane w podmokłym terenie i dobrze zamaskowane – mówi Jacek Lasota z Posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Strzyżów. – Cała ta instalacja umieszczona była przy potoku i zakopana w sposób uniemożliwiający przesunięcie.

Strażnik Leśny przyznaje, że dwa tygodnie wcześniej te miejsca były sprawdzane. – Tym razem jednak przy niewielkiej jeszcze pokrywie śniegu, wystające kolce stały się bardziej widoczne – opowiada Jacek Lasota. I dodaje, że poruszając się w bagnistym terenie, często przeskakując na bardziej suche fragmenty, sam naskoczył na bronę.Szczęśliwie gruba podeszwa ześliznęła się z grotu i nic mi się nie stało – mówi.

To już kolejne “zabójcze kolce” znalezione w leśnictwie Wola Zgłobieńska. Na początku stycznia na jedną z pułapek nastąpił biegający po lesie mężczyzna.

Powiadomiona o tym Straż Leśna we wskazanym miejscu odnalazła wówczas jeszcze osiem metalowych kolców.

Leśnicy przypuszczają, że “zabójcze kolce” miały być pułapką na quadowców czy motocrossowców.

O znaleziskach poinformowano funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Boguchwale.

tom
zdjęcia: Straż Leśna Nadleśnictwa Strzyżów

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKonkurs wspomnień o warmińsko-mazurskiej wsi XX wieku
Następny artykułFrancja: 150-lecie objawień maryjnych w Pontmain