A A+ A++

Zanim odpowiemy na pytanie tytułowe, to musimy sobie odpowiedzieć, kim tak naprawdę jest osteopata, bo nie jest to dziedzina medycyny, która jest rozpoznawalna w naszym kraju. Osteopatia jest dziedziną medycyny niekonwencjonalnej, opartej na naturalnych metodach leczenia i stosowania takich produktów. Do osteopatów mogą zgłaszać się osoby mające problemy z funkcjonowaniem odcinków kręgosłupa czy bóli głowy. Leczenie narządów ruchu za pomocą rąk staje się coraz bardziej popularne przede wszystkim dlatego, że jest ono w pełni skuteczne. Głównym celem osteopaty jest wzmocnienie układu odpornościowego w przypadku samoleczenia. Jakie najczęściej schorzenia można wyleczyć dzięki osteopatii?

  • migreny
  • schorzenia spowodowane bólem stawów i kości
  • problemy z układem trawiennym, oddechowym, moczowym i krążenia

Oczywiście, to tylko jedne z wielu schorzeń, z którymi radzi sobie dobry osteopata, jednak należy powiedzieć, że każde leczenie jest poprzedzone diagnozą medyczną oraz wywiadem z pacjentem. Nie jest to więc tak, że wchodzi się do gabinetu i specjalista bez zerknięcia oraz rozmowy wydaje diagnozę. W zależności od rodzaju schorzenia, osteopata może zalecić odpowiednią dietę, zmianę nawyków, które mają wpłynąć na poprawę stanu zdrowia pacjenta. Warto wspomnieć, że jest to leczenie w pełni bezpieczne, które nie jest obwarowane żadnym ryzykiem.

Zostanie osteopatą nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać, aczkolwiek nie jest tak, że każdy może nim zostać. Aby stać się specjalistą z zakresu osteopatii, należy mieć dyplom lekarski bądź też być magistrem fizjoterapii, którzy przejdą odpowiednie szkolenia. Studia osteopatyczne (ficomum.org/osteopatia-studia-podyplomowe/) są jak najbardziej dobrym rozwiązaniem, aby nim zostać. Jak już wspomnieliśmy, nie jest to szczególnie popularny kierunek, aczkolwiek można wyraźnie zauważyć coraz większe zainteresowanie tą gałęzią medycyny niekonwencjonalnej.

Ukończenie takich studiów poza dyplomem, umożliwia zdobycie wiedzy z zakresu umiejętności pracy na ludzkich tkankach, organach oraz odpowiedniemu poprowadzeniu terapii. Miejscem, w którym można zrekrutować się na takie studia jest FICO-MUM. Medycyna osteopatyczna FICO-MUM oferuje 2500 godzin dydaktycznych, na które składa się: 1600 godzin zajęć z wykładowcami w trakcie zjazdów przez 4 lata, jak również praktyki zawodowe w postaci 500 godzin, które będą dobrym przetarciem zawodowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTegoroczna kwalifikacja wojskowa zakończona. Powiat publikuje statystyki
Następny artykułRafał Gikiewicz ujawnił, co powiedział mu Paulo Sousa. Odrzuca jego argument