A A+ A++

Pierwsza propozycja to thriller, druga część trylogii duetu Lackberg & Fexeus – powieść zatytułowana „Kult”, a ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Przeniesiemy się do Sztokholmskiej dzielnicy Sodermalm, w której uprowadzony zostaje pięcioletni Ossian. Dochodzenie rozpoczyna się natychmiast, a do policyjnego zespołu Miny Dabiri dołącza negocjator Adam Blom, który dostrzega podobieństwa do wcześniejszej sprawy – niestety mającej tragiczny finał. I wiele wskazuje na to, że i tym razem porwań będzie więcej…

Camilla Lackberg jest jedną z najpopularniejszych szwedzkich pisarek, a jej książki wydawane są już w ponad 60 krajach, a nakład przekroczył 30 milionów egzemplarzy. Z kolei drugi z autorów – Henrik Fexeus jest wykładowcą, performerem i ekspertem w dziedzinie psychologii i komunikacji. Jego książki też osiągnęły miano bestsellerów i zostały przetłumaczone na 30 języków. Jeśli zaciekawił was dorobek tego duetu to ich wspólnej powieści zatytułowanej „Kult” możecie szukać w księgarniach.

O tej książce można też posłuchać:

fot. K. Żołądek

Druga propozycja to powieść Maxa Czornyja zatytułowana „Fatum”, którą wydało wydawnictwo Filia. Tym razem w jednym z lubelskich pustostanów dochodzi do makabrycznego odkrycia. Znów w okolicy pojawił się morderca, do tego szaleniec, który jednak zostawił po sobie kilka tropów. Komisarz Eryk Deryło ruszy ich tropem, a my razem z nim.

Max Czornyj, piszący adwokat, który praktykował prawo w Polsce i we Włoszech. Stworzył pewnego dnia postać komisarza Eryka Deryło, ma na koncie także cykl kryminalny ze śledczymi Langer i Rembertem, jest autorem thrillerów psychologicznych, a powieści sprzedały się już w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. Najnowszej książki Maxa zatytułowanej „Fatum” możecie już szukać na półkach w księgarniach.

O książce mówiliśmy w jednej z audycji „Książka na weekend”:

fot. K. Żołądek

Trzecia propozycja to wspomniana już powieść historyczna autorstwa Renate Finckh „Oni obiecali nam przyszłość”, która ukazała się w Polsce nakładem Oficyny Wydawniczej ATUT w przekładzie piotrkowianki Lili Wawrzynkowskiej. To opowieść o młodości i dojrzewaniu w nazistowskich Niemczech. Autorka urodziła się w 1926 roku i była świadkiem historii, którą opisała także na bazie własnych doświadczeń i wspomnień, podkreślając, że nie każdy mieszkaniec ówczesnych Niemiec był zwolennikiem działań wojennych, a młodzi ludzie także mieli marzenia, emocje, zakochiwali się i marzyli o lepszej przyszłości.

Życzymy udanej i miłej lektury.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMała kraksa nie wytrąci z równowagi
Następny artykułErdogan czy Kilicdaroglu? II tura wyborów w Turcji