A A+ A++

– Tytuł naszego projektu „Opracowanie funkcjonalnych bioaktywnych ochron tekstylnych do zabezpieczenia medycznego sił zbrojnych RP jako elementu przeciwdziałania zakażeniom SARS-COV-2” wskazuje, czym się zajmujemy w jego ramach – mówi kierownik projektu, dr hab. inż. Małgorzata Cieślak, lider Grupy Badawczej Chemicznych Technologii Włókienniczych w Łukasiewicz-Łódzkim Instytucie Technologicznym.

Jego głównym celem jest opracowanie spersonalizowanej bioaktywnej maski o konstrukcji umożliwiającej szybką i bezpieczną wymianę innowacyjnych funkcjonalnych filtrów włóknistych, opracowanie wymienialnych filtrów jednorazowego użytku oraz rękawic i kominiarki wielokrotnego użytku, jak również ocena wpływu COVID-19 na gotowość operacyjną Sił Zbrojnych RP.

– Koncepcja projektu CoVTex powstała na bazie doświadczeń wyniesionych z pandemii COVID-19 – tłumaczy dr hab. inż. Małgorzata Cieślak. – Nie możemy zakładać, że w przyszłości nie pojawi się kolejna epidemia czy pandemia. Nasza armia ponownie będzie pomagała w ograniczeniu jej skutków. A skoro tak, to byłoby bardzo dobrze, gdyby żołnierze mieli odpowiednie do tego wyposażenie – w tym maski i rękawiczki.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpektakl charytatywny w Wejherowie na rzecz Hospicjum Domowego
Następny artykułNadchodzi Industriada.