A A+ A++

Krupa podczas swojego wystąpienia mówił m. in. o najnowszych wyzwaniach stojących przed gazownictwem. „Jeśli w nowym budynku, budowanym w tym roku, chcemy zastosować gaz, musimy wdrożyć go z inną technologią, najlepiej z pompą ciepła. Klient się zastanowi, czy ma wydawać pieniądze na jedną czy na dwie technologie. Widzimy już pierwsze symptomy odejścia od gazu w nowo budowanych budynkach” – zaznaczył.

„Żebyśmy mogli dostarczyć gaz do klientów, będzie potrzebna rozbudowa sieci dystrybucyjnej oraz źródeł, czyli punktów styku między PSG a Gaz-Systemem. Mamy już zidentyfikowane potrzeby związane z tą rozbudową (…). Nie robimy gazyfikacji wyspowej na siłę – stawiamy stacje tylko tam, gdzie jest potrzeba, tam, gdzie nie możemy dojść rurociągami” – podkreślił Krupa.

 Reklama

Członek zarządu PSG mówił też o nowych perspektywach dla gazownictwa związanych z transformacją energetyczną. „Otwiera się szerokie pole współpracy z ciepłownictwem. Utworzyliśmy w tym celu specjalny departament, mamy specjalistów, jesteśmy gotowi na rozmowy. Dużo się mówi o biometanie. Mamy jedną zawartą umowę o przyłączenie, 18 ważnych warunków przyłączenia i 18 rozpatrywanych wniosków o przyłączenie. Jesteśmy daleko od tych potencjałów, o których się mówiło w ostatnim czasie. Barierą jest kwestia, w jaki sposób będzie wyglądało wsparcie dla tego sektora, jak będzie wyglądało wsparcie dla biometanowni” – powiedział.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTylko w RMF FM: Polski rząd kupi dom Skłodowskiej-Curie dopiero jesienią
Następny artykułNagroda dla Powiatu Limanowskiego w transgranicznym konkursie na najlepszy e-produkt