„Członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wyrazili pogląd, że wszyscy nadawcy winni zabiegać o to, by ich przekaz cechował się pluralizmem i obiektywizmem oraz w jak najszerszym stopniu uwzględniać różnorodność stanowisk wszystkich uczestników życia publicznego, w tym zwłaszcza tzw. sceny politycznej” – to fragment komunikatu, jaki wydała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po swoim poniedziałkowym posiedzeniu.
Dyskusja w kwestii pluralizmu w mediach rozpoczęła się przez członka KRRiT, prof. Tadeusza Kowalskiego, który złożył wniosek o omówienie „obowiązku zapewnienia możliwości przedstawiania stanowisk w węzłowych sprawach publicznych partiom politycznym, związkom zawodowym i związkom pracodawców w III kwartale 2022 roku”. Ostatecznie, w wydanym komunikacie KRRiT odnosi się do kwestii pluralizmu we wszystkich mediach, a nie tylko w Polskim Radiu.
Zgodnie z komunikatem, przewodniczący KRRiT Maciej Świrski ma zwrócić się do nadawców o zasięgu ogólnopolskim, by ci przedstawili dane dotyczące pomiaru czasu obecności przedstawicieli organów państwa i partii politycznych, mających swych przedstawicieli w parlamencie.
tkwl/wirtualnemedia.pl/gov.pl
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS