A A+ A++

Prezydium Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych popiera zaplanowaną na 7 czerwca br. akcję protestacyjną pielęgniarek i położnych – napisał na twitterze KIDL.

  • Prezydium KRDL okazuje swoje wsparcie pielęgniarkom i położnym, które szykują się do protestu 
  • Pielęgniarki i położne decyzję o strajku ostrzegawczym w szpitalach na terenie całej Polski i akcje solidarnościowe, wspierające działania pielęgniarek i położnych podjęły 18 maja 
  • Wcześniej poparcie dla pielęgniarek i położnych wyraził samorząd lekarski

Decyzję o strajku ostrzegawczym w szpitalach na terenie całej Polski i akcje solidarnościowe, wspierające działania pielęgniarek i położnych zapadły we wtorek, 18 maja na „nadzwyczajnym posiedzeniu Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, którego głównym tematem było ustalenie harmonogramu dalszych działań związanych z prowadzeniem sporów zbiorowych i akcji protestacyjnych na poziomie lokalnym i krajowym po fiasku rozmów z Ministrem Zdrowia”.

Ustalono na nim harmonogram działań OZZPiP, w tym jako ostatni punkt strajk ostrzegawczy 7 czerwca.

Wcześniej, 12 maja w Międzynarodowym Dniu Pielęgniarek i Położnych, zamiast świętować, pielęgniarki i położne wyszły na ulice, aby walczyć o swoje prawa.

Przedstawiciele zawodów medycznych okazują wsparcie pielęgniarkom i położnym

W środę, 26 maja na twitterze KRDL pojawił się wpis wskazujący na solidarność zawodową diagnostów z pielęgniarkami i położnymi.

„Prezydium Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych popiera zaplanowaną na 7 czerwca br. akcję protestacyjną pielęgniarek i położnych” – napisano.

Autorzy wpisu o swoim poparciu poinformowali izbę lekarską, izbę pielęgniarek i położnych, OZZL a także dziennikarzy mediów branżowych.

Wcześniej komunikat w sprawie poparcia protestu pielęgniarek i położnych opublikowało na swojej stronie internetowej Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej.

Izba lekarska w wydanym komunikacie napisała, że wobec lekceważenia przez władze publiczne uzasadnionych postulatów środowisk medycznych dotyczących określenia minimalnych warunków pracy i płacy w sektorze ochrony zdrowia wyraża poparcie dla zaplanowanej na 7 czerwca 2021 r. akcji protestacyjnej pielęgniarek i położnych.

Izba zaapelowało również do lekarzy oraz lekarzy dentystów o “okazanie solidarności i wsparcia protestującym”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPorozumienie już nie ma kandydata na RPO. Prof. Konopczyński rezygnuje po jednym dniu
Następny artykułUM Włocławek: Markowy lokal Śródmieścia – przedsiębiorcy z obszaru rewitalizacji walczą o tytuł