KP Starogard Gdański z każdym tygodniem pnie się w górę tabeli rozgrywek III ligi. Tym razem biało-zielono-biali rozprawili się ze Świtem Skolwin-Szczecin oraz Unią Solec Kujawski. Trenera Łukasza Kowalskiego, który przejął drużynę w trakcie sezonu można uznać za cudotwórcę, gdyż w ośmiu meczach odniósł siedem zwycięstw.

W 13. kolejce starogardzianie gościli Świt Skolwin-Szczecin, który zajmował w tym momencie drugie miejsce w ligowej tabeli. Konfrontacja obu drużyn dostarczyła kibicom wiele emocji. Na murawie nie brakowało zażartej walki, czego dowodem były liczne kartki (dziewięć żółtych i jedna czerwona). Oba zespoły nie grały czujnie w obronie. O losach meczu zadecydował strzał z głowy Patryka Moskiewicza, który w 77 minucie zamienił na gola podanie Serhija Napolova. Po chwili mogło być 2:0, ale piłka po strzale Piotra Stępnia trafiła w poprzeczkę. Sama końcówka przysporzyła kibicom nieco nerwów ze względu, iż Świt postawił wszystko na jedną kartę i ruszył całą drużyną do przodu. Na szczęście starogardzianom udało się utrzymać zwycięstwo.

W minioną sobotę KPS udał się na mecz do Solca Kujawskiego, gdzie rywalizował z miejscową Unią. Co prawda rywal plasuje się w dolnej części tabeli, jednak trzecioligowe zmagania pokazują, że aby zdobyć punkty do każdego przeciwnika trzeba podchodzić bardzo skoncentrowanym. Mecz nie należał do łatwych, tym bardziej, że gospodarze objęli prowadzenie w 64. minucie. Na szczęście trafienie Mateusza Zbiranka nie podłamało podopiecznych Łukasza Kowalskiego. W 76. minucie Patryk Moskiewicz, który jak na razie jest najlepszym strzelcem KPS, pokonał bramkarza Unii. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów w 89. minucie Joao Augusto zdobył zwycięską bramkę dla biało-zielono-białych i tym samym zrobił sobie piękny prezent w dniu swoich 30-tych urodzin. Warto odnotować fakt, że trener Łukasz Kowalski w drugiej połowie spotkania wprowadził na boisko 16-letniego Mikołaj Mikułę, który zanotował debiut na trzecioligowym froncie. Wcześniej zagrał on w Pucharze Polski w meczu przeciwko Portowcowi Gdańsk.

Dodajmy, że dwie ostatnie wygrane wywindowały biało-zielono-białych na 5. miejsce w ligowej tabeli.

Już w najbliższą sobotę o godzinie 13:00 KP Starogard Gdański podejmą na własnym stadionie Sokół Kleczew, który aktualnie plasuje się na 9. miejscu ze stratą 8 punktów do naszej drużyny.