A A+ A++

Ogon podniesiony do góry

Zobacz również:

Gdy twój kot podnosi ogon do góry, to ma ci do przekazania bardzo dobrą wiadomość. Możesz być pewien, że pupil jest w dobrym humorze, świetnie się czuje, a nawet ma ochotę na zabawę i psoty. Takie ustawienie ogona to także sygnał, że kot jest nastawiony przyjaźnie do ludzi czy innych zwierząt i można się do niego zbliżyć.

Pozycja z ogonem do góry to także forma przywitania oraz wymiany zapachów między kotem a opiekunem czy innymi zwierzętami.

Podniesiony ogon zagięty ku dołowi

Jeśli twój kot podnosi ogon do góry, ale jest on dodatkowo zagięty ku dołowi, to znak, że mruczek czuje się trochę niepewnie. Być może w domu pojawiła się obca osoba lub przyniosłeś do domu zapachy, których twój pupil nie lubi.

Jeśli dodatkowo kot mocno stroszy grzbiet i kładzie po sobie uszy, to znak, że szykuje się do ataku i lepiej zejść mu z drogi.

Ułożenie ogona mówi wiele o kocich emocjach123RF/PICSEL

Ogon leży na linii grzbietowej

W przeciwieństwie do ostatniej pozycji, ta w której kot kładzie ogon na linii grzbietowej jest oznaką spokoju. Kot daje w ten sposób znać, że jest w rozluźniony i możesz dołączyć do niego w tej pełnej relaksu chwili.

Ogon opuszczony

Sprawa komplikuje się w sytuacji, gdy ogon twojego kota jest całkowicie opuszczony. Taka pozycja może bowiem oznaczać, że twój pupil jest spokojny i zrelaksowany, ale czasem świadczy też o gorszym samopoczuciu i zdenerwowaniu. Jeśli dodatkowo kot ma ugięte tylne łapki, to możesz być pewien, że czegoś się boi.

Ogon owinięty wokół ciała

Taką pozycję kot przyjmuje zazwyczaj podczas snu, gdy jest spokojny i czuje się bezpiecznie. Nie należy go wtedy budzić ani zaczepiać, ale spokojnie zaczekać aż wypocznie i sam zaprosi nas do kontaktu.

Zdarza się też czasem, ze kot bardzo mocno zwija ogon wokół ciała ze strachu. Powinniśmy wtedy uspokoić pupila i zrobić wszystko, by poczuł się bezpiecznie.

Kojąca kocimiętka. Koty ją uwielbiają!Interia.tv

INTERIA.PL

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?

Dołącz do nas … czytaj dalej
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSzaro, zimno, a na pniu tysiące owadów. Niektórym drzewom wręcz rosną żywe brody
Następny artykułGłówne objawy pasożytów w organizmie – jak rozpoznać zagrożenie?