Koszykarki InvestInTheWest Enea Gorzów w swoim ostatnim meczu grupowym w Pucharze Europy uległy w czwartek tureckiemu CBK Mersin Yenisehir Bld 68-75-. Zespół z Gorzowa nie zdołał wywalczyć awansu do dalszej fazy tych rozgrywek.

W pierwszym meczu z CBK gorzowianki przegrały w Turcji 62:106. W całej fazie grupowej Enea wygrały jeden mecz, z Horizontem Mińsk we własnej hali 80:58 i przed ostatnim spotkaniem grupowym nie miały już szans na wyjście z grupy C.

InvestInTheWest Enea Gorzów przystąpiła do tego meczu bez kontuzjowanej Stelli Johnson i chorej Borisławy Hristowej. Naszpikowany koszykarkami z WNBA zespół z Turcji był przed tym meczem pewny nie tylko wyjścia, ale i pierwszego miejsca w grupie C.

Mimo, że do Gorzowa CBK Mersin przyjechał z ośmioma koszykarkami, to był zdecydowanym faworytem tej potyczki. Z kolei Enea chciała pokazać się jak najlepszej strony na pożegnanie z Pucharem Europy w tym sezonie.

Po wyrównanym początku pierwszej kwarty zaczęła rosnąc przewaga CBK napędzanego akcjami Tiffany Hayes. Tę część meczu turecka drużyna 25:15. W drugiej części przez dłuższy czas przyjezdne utrzymywały przewagę oscylującą wokół 10 punktów. Pod koniec kwarty Enea ruszyła jednak do odrabiania strat i dzięki akcjom Courtney Hurt i Dominiki Owczarzak na pr … czytaj dalej