A A+ A++

Podczas spotkania formacyjnego proboszczów w koszalińskim seminarium obecna była kopia Piety Skrzatuskiej, która będzie peregrynowała po diecezji od najbliższej soboty.

Proboszczowie zawierzyli swoich parafian Matce Bożej przed rozpoczynającą się w sobotę peregrynacją. Duszpasterze, pod przewodnictwem kustosza skrzatuskiego sanktuarium ks. Wacława Grądalskiego, modlili się za różne grupy osób zamieszkujących ich parafie. Zawierzyli Matce Bożej młodzież, małżonków, osoby samotne, a także tych, którzy odeszli od wiary albo wręcz walczą z Kościołem.

– Rozpoczyna się zaplanowana na najbliższe 3 lata pielgrzymka Matki Bożej do każdej parafii, każdego kościoła, każdej kaplicy. Maryja jest wzorem Kościoła, wzorem człowieka wierzącego. Ponadto, Matkę Bożą Skrzatuską nazywamy Matką Miłości Zranionej i Matką Naszej Nadziei. Ona przygarnia tych, którzy są zbolali, ale jednocześnie Jej twarz jest pełna nadziei. Idziemy więc do ludzi w naszej diecezji z takim przesłaniem – zaznacza bp Edward Dajczak.

Z kolei ks. Wacław Grądalski, kustosz skrzatuskiego sanktuarium podkreślił: – Peregrynacja jest wyjęciem do ludzi. Sanktuarium skrzatuskie jest otwarte dla wszystkich, ale nie wszyscy tam docierają. Maryja pokazując ciało Jezusa, uczy nas adoracji Boga. Myśl, aby przybliżyć relację z Bogiem poprzez ten znak piety, jest motywem wiodącym tej peregrynacji.

– Nie chodzi tu o przewożenie figurki. Ona jest znakiem głębszej rzeczywistości – dodał kustosz, zapowiadając, że peregrynacji w danym miejscu będzie towarzyszyło dłuższe przygotowanie duchowe. Przez kilka dni będą odbywały się w poszczególnych parafiach rekolekcje i dopiero ich zwieńczeniem będzie przyjazd figury Matki Bożej.

Msza św. inaugurująca peregrynację, która odbywać się będzie przez najbliższe 3 lata, zostanie odprawiona w sobotę 26 listopada o 12.00 w bazylice skrzatuskiej. Będzie jej przewodniczył bp Edward Dajczak. Eucharystia będzie transmitowana przez „Dobre Media”.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBp Krzysztof Włodarczyk: „Śpiewajcie Panu pieśń́ nową”, czyli poczujcie bliskość́ Boga
Następny artykuł„Viva!” i Itaka zaczynają współpracę, powstał katalog turystyczny premium. Maria Dębska ambasadorką akcji