A A+ A++

– Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że sytuacja przedsiębiorców jest zła. Branże gastronomiczna czy hotelowa będą długo odczuwały skutki tej epidemii. Oczekują pomocy. A my z jednej strony słyszymy, że rząd przygotował pewien pakiet, ale z drugiej, że te środki nie są wystarczające – zaczął prezydent Andrzej Nowakowski swój czat na Facebooku poświęcony pomocy przedsiębiorcom.

I dalej zaproponował „miejskie” rozwiązania.

Koronawirus. Co oferuje Płock…

– Płatność podatku od nieruchomości, a także od środków transportowych w okresie zagrożenia epidemicznego, w stanie epidemii, będą mogły zostać odroczone, rozłożone na raty albo umorzone. Żeby skorzystać z tej pomocy, przedsiębiorca będzie musiał złożyć wniosek, uzasadniając go swoją trudną sytuacją. Osoby wynajmujące gminne lokale czy też tereny pod ogródki letnie, które zostały zmuszone zaprzestać działalności, też mogą liczyć na taką pomoc. I tu także wymagane będzie złożenie wniosku. Każda z tych spraw będzie rozpatrywana indywidualnie.

W sytuacji, gdy wynajmowany lokal należy do miejskiej spółki, wtedy przedsiębiorca taki wniosek adresuje do niej. I taka prośba też na pewno zostanie rozpatrzona.

…a co Słupno

Wójt Słupna Marcin Zawadka informuje, że w porozumieniu z Radą Społeczno-Gospodarczą podjął decyzję o ulgach dla wszystkich przedsiębiorców wynajmujących lokale od gminy: „Będą ZWOLNIENI od dnia 1 kwietnia przez okres najbliższych trzech miesięcy z czynszu za wynajem lokali gminnych”.

Jednocześnie wójt przypomina pozostałym przedsiębiorcom z terenu gminy, że „istnieje możliwość umorzenia podatku od nieruchomości, odroczenia terminu płatności czy rozłożenia na raty – wystarczy złożyć pismo. Każdy przypadek będziemy rozpatrywać indywidualnie. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej formy pomocy”.

Wójt zdecydował też o zwolnieniu rodziców i opiekunów z opłat za pobyt dziecka w żłobku, który tak jak podobne placówki w całym kraju zawiesił działalność. Opłata stała za marzec zostanie naliczona proporcjonalnie za dni, w których żłobek działał, a opłaty za wyżywienie i pobyt należy wnieść za każdy dzień faktycznego pobytu dziecka w żłobku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWirtualna edycja wyścigu Mediolan – San Remo
Następny artykułSytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu wołomińskiego – 21 marca