A A+ A++

Ukazał się 51. numer krasnostawskiego Czasopisma Artystycznego Nestor. Niestety, do tradycyjnego promocyjnego spotkania autorów z czytelnikami, tym razem dojść nie mogło.

W najnowszym numerze Nestora możemy przeczytać m.in. artykuły Ewy i Włodzimierza Buczyńskich: „August Cieszkowski – rocznice roku 2020”, „ Metryki matki i żony Augusta Cieszkowskiego”, Anny Miśkiewicz: „Antonimy – o dziejach pałacu z „Pożogi”, Zofii Kossak „Chołodki stają się Antonimami”, Lucjana Cimka „Z fotografią i górami za pan brat”, Adama Dąbka „Z dokumentów chłaniowskiej parafii wyjęte…”, Waldemara Seroki „Stanisław Maksymilian Prus”, czy Agnieszki Szykuły-Żygawskiej „Mieszkańcy XIX-wiecznego Krasnegostawu”.

Mało tego Zbigniew Atras pisze w nowym Nestorze o urodzinach Krasnegostawu, Kazimierz Stołecki o powiecie krasnostawskim na łamach warszawskiej „Gazety Polskiej” w latach 1890-1906, Jacek Kiszczak wspomina twórczość ludową poety Juliana Pukasa z Borowicy”, a Henryk Sieńko omawia kolejną części historii Starty Krasnystaw. – Zapraszamy również do oglądania wystawy malarstwa młodej artystki Agaty Dawydiuk. Jej prace prezentowane są w najnowszym numerze Nestora – mówi Elżbieta Patyk, dyrektor PBP w Krasnymstawie.

Agata Dawydiuk (z domu Czemerys) urodziła się w 1989 r. Mieszka w Siennicy Różanej. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu, uzyskując zawód artysty plastyka. Malując, inspiruje się głównie naturą oraz twórczością wielkich rosyjskich malarzy, których cechuje niepospolity realizm. Zazwyczaj tworzy pejzaże, w których czerpie motywy z najbliższego otoczenia, chociaż nie stroni od dalekich, równie pięknych rejonów. Uwielbia spokój i naturę. Twierdzi, że otaczająca przyroda oraz dom na wsi najlepiej nastrajają do pracy twórczej.

Nestor jest dostępny w PBP, wystawę zaś można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biblioteki. (k)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTradycyjna pieśń odegrana z Tarasu Widokowego
Następny artykułArrog zwiastun #1 PC, AND, iOS