A A+ A++

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg apeluje do seniorów o ograniczenie wychodzenia z domu do minimum i o stosowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. – Dzisiaj szczególnie ważna jest pełna mobilizacja i stosowanie się do zaleceń sanitarnych – podkreśla.

Ministerstwo rodziny i polityki społecznej ruszyło z kampanią “Bezpieczny senior”. Apeluje w niej do osób starszych o stosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. W jej ramach powstał spot telewizyjny i radiowy. Kampania prowadzona będzie również w mediach społecznościowych.

– W kampanii instruujemy, jak zadbać o siebie i swoich bliskich. Przygotowane przez nas materiały zawierają praktyczne informacje i wskazówki, jak chronić się przed zakażeniem. Zależy nam, by przekaz ten trafił do możliwie szerokiego grona odbiorców – tłumaczyła minister Maląg.

Podkreśliła również, że “dzisiaj szczególnie ważna jest pełna mobilizacja i stosowanie się do zaleceń sanitarnych”. Zwracając się do seniorów, poprosiła o maksymalne ograniczenie wychodzenia z domów, szczególnie do zatłoczonych miejsc.

– Jeżeli musicie zrobić zakupy samodzielnie, korzystajcie z godzin dla seniorów. Jeśli to tylko możliwe, unikajcie komunikacji miejskiej. Zdajemy sobie sprawę, że to często spore wyrzeczenia, ale mówimy tu o waszym zdrowiu i życiu – apelowała.

Szefowa MRiPS przekonywała również, że seniorzy są fundamentem rodzin i tak, jak o fundamenty stanowiące podstawy solidnego domu, tak i o nich trzeba szczególnie dbać. – Okres pandemii jest dla nas wszystkich wielkim testem solidarności międzypokoleniowej – zaznaczyła.

Zaapelowała również do rodzin osób starszych, by pozostawały w kontakcie ze swoimi seniorami.

– Wspierajmy ich psychicznie w tym trudnym czasie i odciążajmy w obowiązkach, by mogli, w ramach możliwości, bezpiecznie zostawać w domu – wskazywała Maląg. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułSekret kaplicy zdrojowej w Lądku-Zdroju
Następny artykułQuesadillas z chorizo i czarną fasolą