A A+ A++

W środę Ministerstwo Zdrowia informowało o 28 380 nowych przypadkach koronawirusa SARS-CoV-2, śmierci 118 osób z powodu COVID-19 i 342 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. W ciągu ostatnich siedmiu dni w Polsce za pomocą testów stwierdzono 151 071 przypadków koronawirusa. Oznacza to, że dziennie wykrywa się średnio 21 581 przypadków SARS-CoV-2 (562 na milion osób) – więcej, niż w tym samym okresie przed rokiem (19 163 dziennie, 499 na milion osób).

O czym będzie mówił komunikat resortu w czwartek? O sprawę został zapytany w RMF FM minister Adam Niedzielski. – Dzisiaj mamy mniej więcej ten sam poziom zakażeń, co wczoraj. Dokładnie to jest 28 128 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – oświadczył.

Liczba zgonów też niestety jest stosunkowo wysoka, to jest 497. Można powiedzieć, że to jest w tej fali najwyższa liczba zgonów – dodał.

Czytaj więcej

– Te liczby cały czas rosną, w tym sensie, że w stosunku do poprzedniego tygodnia jest to przyrost, aczkolwiek ten przyrost jest już stosunkowo niski, bo jesteśmy w okolicach 15-proc. dynamiki – mówił.

Pytany, czy to szczyt fali zakażeń Adam Niedzielski odparł: – Wszystko na to wskazuje, że w tym tygodniu, ewentualnie w przyszłym, będziemy mieli apogeum czwartej fali, czyli ten poziom mniej więcej 25 tys. średnio (dziennie), w dziennych statystykach możemy przebić granicę 30 tys. – powiedział minister zdrowia.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRuszyła duża jesienna wyprzedaż i nominacje Nagród Steam
Następny artykułTurcja: Rok 2019 odrobiony w ponad połowie. Rosyjscy turyści bezkonkurencyjni